М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
irina83soft071
irina83soft071
06.07.2022 21:00 •  История

Дайте характеристику діяльності Ісмаїла Гаспринського та Павла Чубинського

👇
Ответ:
Данька228228
Данька228228
06.07.2022

Павло Чубинський. Співпрацював у журналі «Основа» та Київській громаді. 1863 р. опублікував вірш «Ще не вмерла Україна» (мотив твору взятий з польської мазурки «Єще Польска нє зґінела» та з пісні сербських повстанців, де були слова «Серце біє і кров ліє за нашу свободу»), який згодом стане гімном. У 1873 р. – управитель справами Південно-Західного відділу географічного Російського товариства, після закриття якого (Емський указ 1876 р.) Чубинського заарештовано і вислано з України.

Ісмаїл Гаспринський. Кримськотатарський письменник, педагог, культурний і громадсько-політичний діяч. Його обирали гласним Бахчисарайської міської думи, а згодом і міським головою Бахчисараю. На цій посаді він дбав про облаштування міста й організацію народної освіти. Також писав і видавав за власною редакцією численні підручники та книжки для кримськотатарської молоді. Його навчальний посібник «Ходжа-і-суб’ян» («Учитель дітей») став найпопулярнішим виданням у тюркомовному світі. У 1883 році І. Гаспринський розпочав видання газети «Терджиман» («Перекладач»), першого тюркомовного видання в Російській імперії. А в 1905 році І. Гаспринський започаткував кримськотатарське періодичне видання для жінок «Алємі нісван» («Жіночий світ»).

4,6(60 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
эмир31
эмир31
06.07.2022
Вообще-то науки зарождались не в греции, а в таких странах, как древний египет, шумер и индская цивилизация. самая первая наука - это астрономия. она жизненно необходима для всех земледельческих народов, чтобы знать, когда пахать, когда сеять, а когда урожай собирать. потому в египте, шумере и индской цивилизации астрономия была развита. мы до сих пор используем деление небосвода на 360 градусов и 12 знаков зодиака, которые пришли в грецию из вавилона, а в вавилон - от шумеров. а в греции наука античного времени только достигла своего максимального развития. своим блеском греческая наука затмила предыдущие достижения, поэтому иногда создается такое впечатление, будто и возникла она в греции. ну а причины высокого развития науки в греции таковы.
первая. политическая борьба между аристократией и демосом в городах-полисах вела к тому, что проигравшая сторона вынуждена была собирать пожитки и уплывать куда глаза глядят, ища для себя новое пристанище. так происходила колонизация древними греками самих удаленных уголков средиземноморья и черного моря. но связь со своей родиной мигранты не теряли. и когда мигранты знакомились с достижениями соседних народов, через них эта информация поступала в собственно грецию.
вторая. для плавания по морю необходимо знание астрономии (ориентирование по ) и картографии. последняя приводила к развитию . а немыслима без . самые старые карты дошли до нас именно из греции.
третья. к мигрантам часто присоединялись те, кто по складу характера был открыт новым идеям, кому не сиделось на месте. а на родине оставались люди в основном осторожные, не склонные к тому, чтобы перенимать нечто новое. поэтому на начальной стадии наука возникала и развивалась не в городах собственно греции, а в выделившихся колониях, чаще всего в колониях малоазийского побережья. это побережье тогда называлось ионией. самые первые известные нам ученые-греки - это фалес из милета и его последователи: анаксимандр, анаксагор и еще кто-то.
четвертая. наука нуждается всегда в свободе от мнения авторитетов, чтобы ученый мог поставить под сомнение то, что ему кажется неправильным, пусть даже это освящено обычаями и привычками. а такое достигается в основном в демократических обществах. в обществах полицейского типа слишком сильна цензура, которая весьма косо смотрит на все, что выбивается из привычных рамок. по этой причине наука развивалась в тех греческих городах, где были сильны демократические традиции, например в афинах. а вот в спарте науки практически не было, потому что там не было . но даже в афинах существовал некоторый предел, за который заходить не разрешалось. и когда кто-то нарушал этот молчаливый запрет, его обвиняли в неуважении к богам и приговаривали к смерти. например, сократа.
4,4(70 оценок)
Ответ:
lolipop310
lolipop310
06.07.2022

Золота Орда (Улус Джучі - Країна Джучі або тюрк. Улу Улус — Велика Країна, Велика Держава, також у різних джерелах - царство Ординське, царство Татарське, Татарщина тощо) — країна і держава, що існувала між 1240–1502 роками і обіймала землі (степи, гори і ліси) Східної Європи, в т.ч. Західної Молдови, старої Русі (України) зі столицею в Києві, Центральної Азії та Західного Сибіру. Виникла на базі монгольських завоювань 1220 — 1240-х років. Початково була частиною єдиної Монгольської імперії нащадків Чингізхана і називалась улусом Джучі, старшого сина Чингізхана. Назва «Золота Орда» походить від назви в московських літописах 16 століття як пам'ять про золоте шатро ханської ставки (орди). У східних літописних джерелах улус Джучі називався Дешт-і-Кипчак, Білою ордою (Ак-орда) та Синьою ордою (Кок-орда). Керувалася прямими нащадками Джучі, що носили титул ханів, а з кінця 14 століття — великих ханів на ознаку своєї суверенності. Поділялася на два найвпливовіші крила — улуси нащадків двох синів Джучі — Батия та його старшого брата Орда Іхена. В процесі розпаду зі складу Золотої Орди виділилися Астраханське ханство, Кримське ханство, Ногайська Орда, Казанське ханство, Велике князівство Московське, Сибірське ханство, Казахське ханство, Узбецьке ханство.

Утворення.

Золота Орда, як окрема військова і управлінська одиниця у складі Війська (Орди) Чингізхана була утворена для походу на західні землі (відносно Монголії і Середньої Азії) тобто у Західну Азію і Східну Європу.

Військо підпорядковувалось Великому хану і ним керували воєначальники призначені ханом — хани, темники, тисяцькі, сотники і десятники.

Руські князівства і руські землі, які були завойовані монголо-татарами в кінці 30 — на початку 40-х років XIII ст. і ввійшли до складу Монгольської імперії, були підпорядковані Золотій Орді. Підпорядкування виражалося у сплаті данини різноманітними продуктами, грошима і людьми (військова повинність), зобов'язанні надавати війська у випадку війни і підпорядкуванню центральній владі (хана), тобто законам Монгольської імперії і рішенням хана.

Таким чином Золота Орда — це військо, військово-адміністративний підрозділ Монгольської імперії, якому підпорядковувались землі від басейну річки Об та пониззя Сирдар'ї на сході до річки Дністер на заході. Пізніше цю назву стали використовувати для позначення держави, утвореної на основі цього війська на цих землях.

Центром Золотої Орди було Нижнє Поволжя, її столицею спочатку було місто Сарай-Бату (поблизу нинішньої Астрахані), з першої половини XIV ст. — місто Сарай-Берке (поблизу нинішнього Волгограда).

Основними центрами грошової справи в середині XIV століття були: Сарай (Селітрове городище), Сарай ал-Джадід, Гюлістан і Азак.

У часи найбільшого розквіту Монгольська імперія включала землі від сучасної України до Китаю і Індії. Імперія була за суттю об'єднанням великої кількості окремих держав — царств, князівств, ханств, а також земель підконтрольних ордам (тобто державам-арміям степовиків-кочівників).

В Золотій Орді переважна частина земель і пасовиськ була зосереджена в руках феодальної монгольської знаті. Поряд із значною частиною закріпаченого селянства в Золотій Орді існували вільні чи напіввільні селяни-общинники і домашні раби. Феодально залежні селяни сплачували феодалам і державі податки за землю, за виноградники, за користування водою з ариків тощо, відбували підводну, шляхову, мостову та інші повинності. Кочівники платили з худоби податки натурою. Поширювався вивіз на продаж у країни Близького Сходу невільників, що їх захоплювали золотоординські феодали під час розбійницьких наскоків на руські та інші сусідні землі. На чолі Золотої Орди стояв хан із роду Батия, який вважався верховним сюзереном і власником землі. Для розв'язання найважливіших державних питань хани скликали курултаї — з'їзди з представників військово-феодальної знаті.

4,8(90 оценок)
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ