КОБЗА
1. Старовинний український народний щипковий інструмент, який має грушоподібний корпус, шийку з 4 - 10 ладами та від 5 до 10 струн і приструнків. К. була поширеною серед запорізького козацтва2. Струнний щипковий інструмент молодавсько - румунського походження, подібний до лютні. Має чотири струни, звук видобувається за до плектра. 3. Польсько - українська волинка.
Лі́ра (грец. λύρα, лат. lyra) — струнний щипковий інструмент (хордофон). Корпус (резонатор) округлої або чотирикутної форми з'єднаний з поперечиною (поперечною штангою) двома ручками. Струни однакової довжини натягнуті між корпусом і поперечиною. Поширена з найдавніших часів аж до наших днів. Найдавніші зразки були розкопані експедицією Л. Вуллі в Урі.
Ліквідація Берія
На першому етапі, що тривав до червня 1953 року, Боротьба за владу велася між Головою Ради Міністрів г.м. Маленковим і його заступником Л. П. Берія, який також очолював Міністерство внутрішніх справ. Обидва політики висловлювалися за передачу функцій влади від Партії державі. Н. С. Хрущов, який очолював на той момент КПРС, зі зрозумілих причин був проти ослаблення ролі партії в керівництві країною. Вважаючи своїм найбільш небезпечним противником Берію, він почав шукати відсторонення конкурента від влади. Центральний Комітет підтримав Хрущова, і 26 червня Берія на засіданні Ради Міністрів був узятий під варту. Незабаром він був оголошений ворогом народу, що йде врозріз з лінією партії. Винесений вирок мав найсуворіше трактування-розстріл. З боку народу вища міра була сприйнята з розумінням і навіть зі схваленням: люди у великій мірі звільнилися від страху перед свавіллям силових структур.
Повалення Маленкова
Другий раунд боротьби за владу в СРСР