Відповідь:
Іраїда СЕРГІЙЧУК, кандидат історичних наук
Самураї, сегун, дайме, хатамото... Хто вони такі? Яку роль відігравали у складному суспільно-політичному житті далекої загадкової східної держави?
На межі XVI—XVII століть у Японії завершився тривалий період феодальних воєн. На його останньому етапі точилася непримиренна боротьба за владу між князями Хідеєрі й Токугава. 1600 р. князь Іеясу Токугава розгромив своїх ворогів у битві під Секігахара. Імператор особливим указом передав йому політичну владу в країні та призначив сегуном — військовим правителем Японії. Виник сегунат Токугава (1603—1867) — військово-бюрократичний тоталітарний режим. Його метою було створення стабільного порядку, що грунтувався на пануванні феодалів. Титул і влада сегуна успадковувалися. Імператор царював, але не керував. Його належним чином ушановували, але підкреслювалося, що божественному правителю не личить опускатися до будь-якого спілкування зі своїми підданими. Опорою цього режиму були самураї — військово-служиве дворянство, професійні воїни.
Пояснення:
Столетняя война являлась наиболее продолжительным конфликтом в истории человечества. Она также имеет огромное значение.
Я считаю, что столетняя война оказала положительное влияние на Францию, так как в ходе этой войны Франция практически отвоевала у Англии все утраченные ранее владения, за исключением одного города, на северо-востоке государства - Кале ( ныне Бельгия ). Кроме того , этот конфликт сделал Францию централизованным государством , ибо после сосредочения современных французских земель под властью французского монарха , осталось совсем немного до полного обледенения государства ( по типу бургундского герцогства, которое сопротивлялось присоединению ).
Для Англии эта война не только принесла разрушение в экономике и утрату больших территорий на континенте, но и также после окончания войны в Англии вспыхнула 30-летняя война за власть между представителями ланкастерской и йоркской ветвями династии Плантагенетов.
Объяснение: