М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
katyasergienko2004
katyasergienko2004
10.10.2021 04:25 •  История

Адание №5. Напишите лишнее одно слово по теме «Казахстан в составе Российской империи»: Какие из перечисленных имен или событий не взаимосвязаны ( в каждой строчке написать одно лишнее слово, не связанное логикой исторических событий), ( ). 1. Хан; губернатор; уездный начальник; волостной управитель.
2.Подать; кара шыгын; кибиточная подать; подоходный налог.
3.Контрибуция; восстание; областной доктор; карательные отряды.
4.Веревкин Н.; Тленбайулы И.; Колпаковский Г.; Александр II.
5.Область; район; уезд; волость.

👇
Открыть все ответы
Ответ:
marina8marta
marina8marta
10.10.2021

Ганна Сомко – “тиха вода”

fullsizeЗі своєю першою дружиною – донькою міщанина й купця Семена Сомка з Переяслава – Богдан Хмельницький одружився, будучи ще простим сотником Чигиринського реєстрового полку. Йому тоді було лише тридцять п’ять літ. Однак уже на той час Хмельницький був досить досвідченим воїном. Він уже встиг взяти участь у морських походах запорожців на османські міста, зокрема в захопленні передмістя Константинополя. У 1633 році Хмельницький стає на службу до великого коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського

Олена Чаплинська – “підступне полум’я”

Олена (чи Гелена? чи Мотрона?) – за однією з версій – українка з православної брацлавської родини, за іншою – польська шляхтянка й католичка. З’явившись у Богдановому житті як “вірна” помічниця першої дружини, за дітьми – нянька, а за господарством – наглядачка, вона метким оком відразу оцінила всі свої перспективи й можливості, навіть з альтернативними варіантами. Олена дуже хотіла насправді вигідного й “гонорового” шлюбу, який би врешті поклав кінець її бідності й залежному становищу. Уже завоювавши серце господаря маєтку, вона не припиняла пильнувати для себе ще кращої долі, чекала слушної нагоди.

Нагода така не забарилася. На той час керувати адміністративною управою Чигирина було поставлено вже немолодого, але заможного шляхтича-вдівця Данила (Даніеля) Чаплинського. Скорий на розправу, схильний до чванства й самодурства Чаплинський почав наводити в краї свої порядки, караючи навсібіч та загарбуючи все, що погано лежить. Шляхетний і впевнений у собі сотник Хмельницький одразу йому не сподобався, надто вже був заможний, надто вже незалежно тримався. Хоча, скоріше, справа була не в особистих симпатіях, а в великій політиці. На той час Богдан Хмельницький був на доброму рахунку в польського короля Владислава IV Вази – політичного опонента Конєцпольських. Коронний гетьман та його син Олександр уже давненько скоса поглядали в бік Суботова, шукаючи зручного приводу. Звичайно, привід знайшовся. Якось, за відсутності хазяїна, Чаплинський навідався до Суботова – на власні очі хотів побачити велике й успішне сотникове господарство…

4,7(9 оценок)
Ответ:
LOlka228322
LOlka228322
10.10.2021

Экономика Индии в период британского правления (1858—1947) носила колониальный характер и являлась, наряду с армией и гражданской администрацией, важным инструментом управления покорёнными территориями. Экономика отдельных территориальных образований (президентств, провинций, «туземных княжеств») имела свою хозяйственную специализацию и не всегда была ориентирована на общеиндийский рынок. Британские власти проводили политику сдерживания национальной консолидации различных народов и поддерживали территориально-хозяйственную раздробленность колонии. Важными вехами в развитии индийской экономики были строительство железных дорог и портов, а также появление фабричного текстильного производства.

4,6(6 оценок)
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ