М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
baklazhan2004
baklazhan2004
24.05.2022 03:01 •  История

соотнеси отрасли промышленности в казахстане и особенности развития предприятий данных отраслей. горнорудыне предприятия предприятие по переработке сельскохозяйственного сырья


соотнеси отрасли промышленности в казахстане и особенности развития предприятий данных отраслей. гор

👇
Ответ:
julyazolotko20
julyazolotko20
24.05.2022

1. Расположены в Центральном Казахстане

2. Работы на предприятиях велись

можно лучший ответ)

4,7(2 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
еклвла838
еклвла838
24.05.2022

МАРАФОНСКАЯ БИТВА - сра­же­ние ме­ж­ду гре­ка­ми и пер­са­ми близ се­ле­ния Ма­ра­фон (в 40 км се­ве­ро-вос­точ­нее Афин Древ­них) 13 сентября 490 года до нашей эры в хо­де гре­ко-пер­сид­ских войн.

Персидская ар­мия (ко­ман­дую­щие - Да­тис и Ар­та­ферн; свыше 20 тысяч человек) вы­са­ди­лась с ко­раб­лей вос­точ­нее Ма­ра­фо­на и вы­сту­пи­ла вдоль по­бе­ре­жья к Ма­ра­фон­ской до­ли­не. Греческая ар­мия (Миль­ти­ад; около 11 тысяч человек) пре­гра­ди­ла до­ро­гу про­тив­ни­ку при вхо­де в до­ли­ну. Греческий пол­ко­во­дец рас­тя­нул фа­лан­гу по фрон­ту (про­тя­жён­ность со­ста­ви­ла около 1 км), умень­шив ко­ли­че­ст­во ше­ренг в цен­тре и уве­ли­чив их чис­ло на флан­гах, при­кры­тых ле­си­сты­ми от­ро­га­ми гор, где бы­ли уст­рое­ны за­ва­лы и за­се­ки. На пра­вом флан­ге фа­лан­ги на­хо­ди­лись от­бор­ные афин­ские го­п­ли­ты, на ле­вом - от­ряд бе­о­тий­цев (1 тысяч го­п­ли­тов) из города Пла­теи. Бое­вой по­ря­док персидской ар­мии со­сто­ял из пе­ших луч­ни­ков, рас­по­ла­гав­ших­ся в цен­тре, и кон­ни­цы, раз­мес­тив­шей­ся на флан­гах, в ты­лу у пер­сов на­хо­ди­лось мо­ре.

Сра­же­ние на­ча­лось стре­ми­тель­ной ата­кой греческой фа­лан­ги. Хо­тя персидские луч­ни­ки от­ра­зи­ли ата­ку го­п­ли­тов и, пе­рей­дя в контр­ата­ку, на­ча­ли тес­нить их в глубь до­ли­ны, од­на­ко силь­ные флан­ги греческой фа­лан­ги оп­ро­ки­ну­ли персидскую кон­ни­цу и, раз­вер­нув­шись, ата­ко­ва­ли про­рвав­ших­ся в цен­тре луч­ни­ков, что окон­ча­тель­но ре­ши­ло ис­ход Марафонской битвы в поль­зу гре­ков. Пер­сы в бес­по­ряд­ке от­сту­пи­ли, по­гру­зи­лись на ко­раб­ли и от­плы­ли в мо­ре.

По­бе­да в Марафонской битве (пер­вая круп­ная по­бе­да гре­ков над пер­са­ми) ук­ре­пи­ла во­енно-по­ли­тический со­юз греческих по­ли­сов, спло­ти­ла народно-пат­рио­тические си­лы в Гре­ции и ос­ла­би­ла влия­ние сил, вы­сту­пав­ших с по­зи­ций со­гла­ша­тель­ст­ва с пер­са­ми.

В Марафонской битве (со­глас­но Ге­ро­до­ту) гре­ки по­те­ря­ли 192 человек уби­ты­ми; пер­сы - около 6,4 тысяч человек.

4,7(44 оценок)
Ответ:
568954
568954
24.05.2022

сманська імперія наприкінці XIX ст.

 

Могутня в минулому Османська імперія наприкінці XIX ст. остаточно втратила свій вплив на хід світової історії, ставши напівколонією Заходу. Політична система імперії була неефективною. Після скасування конституції 1876 р. в країні встановився репресивний, нічим не обмежений режим султана Абдул-Гаміда II. Період його правління (1876-1909) увійшов в історію Туреччини як період гноблення.

У 1882 р. Туреччина оголосила себе банкрутом і перестала повертати гроші за позиками. Султан боявся заколоту й увів поліцейську деспотію та цензуру на друк. За правління Абдул-Гаміда II продовжувалися гоніння на турків-християн. Його політику, спрямовану проти вірмен, болгар і греків, неоднаразово засуджували глави європейських держав. Особливою жорстокістю вирізнявся конфлікт з вірменами в 1894 р. Було спалено 50 тис. будинків, закатовано 100 тис. осіб, уключаючи жінок і дітей. Через три роки було винищено греків на о. Криті, а на початку XX ст. сталися погроми болгар і македонців.

Європейські держави назвали Османську імперію «хворою» і стали вирішувати її долю. По суті, вони розподілили між собою османські території: Боснія й Герцеговина були окуповані Австро-Угорщиною, у Тунісі господарювали французи, Єгипет захопила Англія. Формально ці території ще перебували в складі Османської імперії, проте фактично перейшли під контроль іноземних держав. Іноземний капітал захопив основні позиції в усіх сферах турецької економіки, що стримувало розвиток національної промисловості, у якій переважали мануфактури. Сільське господарство майже не розвивалося. Для обробітку землі селяни використовували дерев’яну соху.

Абдул-Гамід II

Патріотично налаштована інтелігенція та військові шукали шляхів виведення країни з глухого кута. Наприкінці XIX ст. почав зароджуватися турецький демократичний революційний рух. Оскільки в Османській імперії етнічні турки становили не більше третини населення, то формування опозиційного руху мало певні особливості. Турецька нація формувалася повільно. Промисловці, фінансисти й інтелектуали турецького походження займали досить помірковану політичну позицію: обмеження свавілля Абдул-Гаміда II й установлення в Туреччині конституційної монархії. Перші таємні опозиційні групи — різні за соціальним складом і політичним спрямуванням — виникли в Стамбулі наприкінці 80-х — на початку 90-х років XIX ст. у військових і спеціальних цивільних навчальних закладах. Об’єднувала всі групи боротьба за відновлення першої турецької конституції 1876 р. і скинення султана Абдул-Гаміда II.

Наприкінці XIX ст. найбільш активною силою в турецькому опозиційному русі стала організація «Єднання й прогрес», що спиралася переважно на молодих офіцерів. Членів організації в Європі називали молодотурками. У 1907 р. в Парижі відбувся з’їзд молодотурків та організацій, що представляли інші національності Османської імперії. З’їзд ухвалив рішення про підготовку збройного повстання.

2. Молодотурецька революція 1908 р.

Навесні 1908 р. офіцери-молодотурки підняли повстання, вимагаючи відновлення конституції. Повстання стало початком перевороту, який увійшов в історію під назвою Молодотурецька революція. Приводом для відкритого виступу стали події в Македонії, де неабияк загострилися соціальні й національні суперечності, характерні для всієї Османської імперії. Перед європейськими політиками знову постало питання про втручання західних держав у справи Туреччини. Молодотурецькі таємні комітети, які мали вже чимало прихильників в армійських частинах, розквартированих у Македонії, почали готувати антиурядовий виступ. Очікувалося, що виступ спиратиметься на широке невдоволення мас деспотичним режимом і загрозою іноземного втручання в справи країни.

Улітку кілька офіцерів-молодотурків організували із солдатів повстанські загони, які широко підтримало населення, а також албанські й македонські національно-революційні організації. Повстанням керував центр молодотурків, створений таємно в м. Салоніках. Повстанці захопили владу в Салоніках та інших містах Македонії. Повсюдно звучала вимога відновити першу турецьку конституцію. Султан мусив поступитися. Наприкінці липня був опублікований указ про відновлення дії конституції, а також оголошено про майбутнє скликання палати депутатів.

Молодотурки — політичний рух в Османській імперії за політичну, військову й економічну модернізацію країни, що перебувала в стані деградації та розпаду.

 

 

4,5(55 оценок)
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ