М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
ALEXX111111111
ALEXX111111111
07.08.2020 07:50 •  История

Повідомлення про Марка Ульпія Траяна. Будь ласка до іть!​

👇
Ответ:
kirill600rr12
kirill600rr12
07.08.2020

Зі смертю 28 січня 98 року імператора Нерви намісник Верхньої Германії 45-річний Марк Ульпій Траян став 13-м імператором Риму. Завдяки його успішній внутрішній політиці і величезним завоюванням Римська імперія вступила в період свого найвищого розквіту і могутності.

Марк Ульпій Траян народився в колонії Італіка (поблизу сучасної Севільї) в родині римських переселенців. Його батько, кар'єрний військовий, почавши зі звичайного легіонера, дослужився до посад прокуратора Бетіки і Сирії, брав участь в Юдейській війні під командуванням майбутнього імператора Ве іана, був проконсулом в провінції Азія і за правління імператора Нерона став сенатором.

Службу 21-літній Траян розпочав у 74 році, під командуванням свого батька був у Сирії, пізніше служив у Німеччині і Тарраконській Іспанії. У січні 89 року як легат VII легіону Траян брав участь у придушенні повстання намісника провінції Верхня Германія Луція Сатурніна і, хоча прибув на берег Рейну занадто пізно, щоб якось вплинути на хід подій, він уник терору параноїдально підозрілого імператора Доміціана і в 91 році став консулом, а пізніше — прокуратором Нижньої Мезії. Після вбивства Доміціана в 96 році до влади в Римі прийшов імператор Нерва, який призначив Траяна прокуратором Верхньої Германії.

Попри успіхи проведених ним податкових і фінансових реформ, поблажливість до колишніх прихильників проклятого сенатом Доміціана і відсутність підтримки серед військових, привели до визрівання змови проти літнього Нерви і появиви політичних фракцій, які прагнули привести до влади свого ставленика. Після заколоту преторіанців у 97 році Нерва прийняв рішення власноруч призначити спадкоємця, в якості якого вибрав 44-річного Траяна, популярного не лише у середовищі рядових військових, але й серед великої кількості намісників ключових римських провінцій, у підпорядкуванні яких була більша частина армії.

Марк Ульпій Траян — перший з римських імператорів, який народився за межами Італії

25 жовтня 97 року Нерва провів офіційну процедуру усиновлення Траяна під іменем Нерва Цезар, після чого той отримав консулат на наступний рік, повноваження народного трибуна, проконсульську владу над усією Римською Германією, ставши фактичним співправителем імперії.

Помер Нерва 25 січня 98 року, через кілька тижнів після перенесеного інсульту, і 28 січня рішенням сенату був обожнений, а Траян вступив у права 13-го римського імператора. Звістку про смерть свого попередника він отримав майже через місяць, перебуваючи в Колонії Агріппіни (нині — Кьольн), але продовжив займатись зміцненням кордонів вздовж Рейну і Дунаю і лише у вересні наступного року тріумфально прибув до Риму.

Після перемоги над Дакією імперія отримала настільки велику кількість срібла і золота, що у 106 році були відмінені усі податки, а кожен платник податку отримав разву виплату, що удвічі перевищувала річну платню легіонера

Майже 20-річне правління Траяна відзначилось масштабними завоюваннями — були підкорені Дакія, Набатейське царство, Велика Вірменія та Месопотамія, завдяки чому Римська імперія досягла своїх максимальних розмірів, і до його почесного титулу «Германський», додались «Дакійський» та «Парфянський».

Траян також виявився і успішним урядовцем, котрому вдалось продовжити реформи свого попередника, направлені на підтримку громадського благополуччя, і на кошти від переможних походів розгорнути масштабні будівництва, які кардинально змінили інфраструктуру Римської імперії. Завдяки своїм успіхам Траян увійшов до числа т. зв. «п'яти хороших імператорів», за часів правління яких Римська імперія досягла свого найвищого розквіту.

4,7(69 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
shok0
shok0
07.08.2020


1. В Афинах свободные бедняки играли большую роль в управлении своим полисом, чем в Риме. В Афинах бедняки, получая плату за должность могли непосредственно занимать государственные должности и тем самым  участвовать в  управлении.. В Риме только богатые люди становились сенаторами. Различна и роль Народного собрания. В Афинах любой гражданин мог выступить с предложение закона или проголосовать против, в Риме же Народное собрание только утверждало готовые законы одобренные и разработанные сенатом.

2. Македонская фаланга могла действовать только на ровной поверхности, римские легионы на любой. Македонская фаланга более неповоротливая по сравнению с римскими легионами..

4,4(28 оценок)
Ответ:
Shagovikova08
Shagovikova08
07.08.2020
В македонских войнах столкнулись две различные тактики: тактика фаланги и тактика манипулярного строя легиона. Два боя — при Киноскефалах и при Пидне — хорошо показывают преимущества римской организации армии и манипулярного строя легиона перед македонской фалангой.Фаланга была сильна своим сомкнутым ударом накоротке на совершенно ровной местности. Продолжительное движение, небольшое местное препятствие, неравномерная сила сопротивления противника — все это разрывало сплошной фронт фаланги и позволяло разбить ее по частям.Манипулярный строй легиона обеспечивал высокую маневренность боевого порядка римской армии как на ровной, так и на пересеченной местности. Он позволял сочетать фронтальный и фланговый удары с атакой с тыла (Киноскефалы), давал возможность вклиниваться в разрывы фаланги и уничтожать ее по частям (Пидна). Наличие тактической глубины (трех линий) давало возможность питать бой из глубины как при наступлении, так и при отходе. Увеличилась сила сопротивления армии в бою. Возросла роль частных начальников и значение их инициативы в бою
4,4(70 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ