М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Karakulova2004
Karakulova2004
24.05.2022 02:59 •  История

Якою була політика Литовської держави, щодо українських земель? Якою була політика Польської держави, щодо українських земель?

👇
Открыть все ответы
Ответ:
Куколка24
Куколка24
24.05.2022

Начало складывания всероссийского рынка. Во второй половине XVII в. четко определились сельскохозяйственные и промысловые районы страны. Центр и Север поставляли рожь и овес, Юг — пшеницу. Отдельные районы специализировались на овощных и садовых культурах. Скотоводство активнее развивалось на лугах Средней Волги и Оки рыболовы Нижней Волги и Каспия снабжали значительную часть России рыбой. С юга привозили красную рыбу, стерлядь, икру. С соляных варниц Нижнего Поволжья и Приуралья везли соль. В северные и засушливые южные районы страны поставлялись продукты сельского хозяйства. Это содействовало развитию рыночных отношений в стране. Именно в рыночной сфере ослаблялись крепостнические узы, появлялись антикре­постнические тенденции

4,8(92 оценок)
Ответ:
Козацтво виникло на південноукраїнських землях - на території від середнього Подніпров'я і майже до Дністра (південні окраїни Київщини, Брацлавщини, Поділля). Ці землі називалися Диким Полем: після нашестя монголо-татар, а потім, унаслідок частих нападів Кримського ханства, землі обезлюділи і залишалися незаселеними. Центром козацтва стало Запорожжя - степи за порогами Дніпра.

Причини виникнення

- Наявність в українському суспільстві окремих в вільних людей, що займали проміжне становище між незаможною шляхтою та селянством.

Посилення соціального та релігійного гноблення, закріпачення селянства. Селяни та міщани тікали від феодальних повинностей та державних податків.

Постійна військова небезпека з боку Кримського ханства та кочових татарських орд.

В окремих випадках - організаторська роль місцевих, прикордонних землевласників і урядовців.

Козацтво поповнювалося вихідцями із різних верств населення: селян, міщан, шляхти.

Козаки користувалися господарськими угіддями, займалися промислами, брали участь у самоуправлінні. Для оборони від турецько-татарської агресії козаки об'єднувалися у військові загони. Вони і самі завдавали ударів татарам та туркам: спускаючись по Дніпру на своїх великих човнах - "чайках", вони нападали на татарські гарнізони, турецькі галери, фортеці.
4,5(1 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ