М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Yuiyuii
Yuiyuii
13.07.2021 12:28 •  История

1
Навести основні пріоритети зовнішньої політики України.

👇
Ответ:
Mrmr56
Mrmr56
13.07.2021

1. Двосторонні міждержавні відносини :

а) прикордонні держави

Прикордонні держави - найближче зовнішнє середовище, від

взаємодії з яким безпосередньо залежить мир і стабільність по всій

периферії кордонів України, її нормальний внутрішній розвиток,

безперешкодне і широке спілкування із зовнішнім світом.

б) західні держави - члени ЄС та НАТО

Західним державам належить провідна роль в сучасній

міжнародній системі, зокрема у всесвітньому економічному комплексі

і в міждержавних інституційних механізмах управління глобальними і

регіональними процесами. Виходячи з цього визначальною рисою

зовнішньої політики України щодо цих держав є встановлення з ними

відносин політичного і військового партнерства, взаємовигідного

економічного співробітництва, широких культурних, наукових,

гуманітарних зв'язків.

в) географічно близькі держави

Географічно близькі держави разом з деякими прикордонними

країнами є своєрідним мостом між Україною і заходом Європи.

Україна прагнутиме до розвитку з ними повномасштабних дружніх

відносин. Співробітництво з географічно близькими державами

розширюватиме смугу стабільності і миру навколо України, сприятиме

її утвердженню як впливової європейської держави, торуватиме шляхи

до широких політичних, економічних, культурних, наукових,

гуманітарних стосунків з Центральною, Північно-Східною і

Південно-Східною Європою. Розгалужені і стабільні стосунки України

з географічно близькими державами є необхідною умовою повноцінного

інтегрування України у сім'ю європейських народів, її активної

участі в регіональному і субрегіональному співробітництві.

г) держави Азії, Азіатсько-Тихоокеанського регіону, Африки та

Латинської Америки

Україна підтримує виходячи з міркувань політичної та

економічної доцільності двосторонні відносини з тими азіатськими,

африканськими, латиноамериканськими державами, а також країнами

Азіатсько-Тихоокеанського регіону, які відіграють помітну роль у

світовій та регіональній політиці, мають високий рівень

економічного розвитку, розташовані у стратегічно важливих для

Української держави регіонах.

4,6(46 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
кен91
кен91
13.07.2021

Идеология СССР основывалась на принципах интернационализма, союза народов во имя общего дела построения справедливого общества. Поэтому, пока эта идеология работала и были силы принуждать к следованию ей, в СССР не было национализма и стремления отделиться у республик. Как только СССР ослаб достаточно, чтобы доверие к его идеологии было безвозвратно утеряно, начали возрождаться национальные движения за независимость, сначала в Прибалтике, затем в других республиках. Поначалу, во время перестройки, многие из этих движений не выдвигали прямых требований независимости, а требовали "большей автономии", обновленного конфедеративного Союза. В конце, после путча ГКЧП, они встали на жестко антисоветские позиции и затребовали полной независимости республик.

4,6(70 оценок)
Ответ:
nurganym1
nurganym1
13.07.2021

Перший похід монголів на Русь. Трагедія на річці Калка. На початку ХІІІ ст. в монгольських степах під владою Чинґісхана постала могутня держава, яка, як вам уже відомо з курсу всесвітньої історії, протягом 1207—1222 рр. підкорила Південний Сибір, Північний Китай, Середню Азію та Закавказзя.

Наприкінці другого десятиліття ХІІІ ст. монгольські хани почали готуватися до вторгнення в прикаспійські та Причорноморські степи, у яких панували основні вороги монголів — половці. Для розвідування шляху до вторгнення через Кавказ було направлено 30-тисячне військо під керівництвом найдосвідченіших полководців Чинґісхана Субедея і Джебе.

У 1222 р. монгольське військо несподівано для половців здолало Кавказькі гори й опинилося в них у запіллі. Половецькі хани, зібравши сили, дали монголам бій на березі річки Сіверський Донець, але зазнали поразки. Потім монголи рушили до Криму, де захопили венеціанську фортецю Судак.

Тим часом тесть галицького князя Мстислава Удатного половецький хан Котяк звернувся по до до руських князів: «Якщо не до нам, будемо ми сьогодні порубані, а вас назавтра порубають». Мстислав доклав багато зусиль, щоб об’єднати руських князів для протидії монголам. На з’їзді князів у Києві було вирішено дати монголам бій у половецьких степах.

 2.   Монголо-татарська навала на Північно-Східні князівства. Після десятирічної перерви в 1235 р. монголи почали готуватися до завойовницького походу на Захід. Як свідчать іранські джерела, нащадки Чинґісхана, «досягши загальної згоди, пішли війною на руських». Очолив Великий західний похід хан Батий (Бату). Монгольська армія була добре навченою й дисциплінованою. Її основу складала важка кіннота. До армії також увійшли загони підкорених племен (одним із них були татари — саме тому руські літописці назвали це військо монголо-татарським). Монгольське військо також мало велику кількість різних метальних і стінобитних машин, якими опікувалися китайські інженери.

Після розгрому Волзької Болгарії перший удар монголів на початку зими 1237 р. припав на Рязанське князівство. Батий, пославши до рязанських князів Юрія та Олега послів, вимагав, щоб йому дали «десятину» — десяту частину людей, майна і зброї. Князі відмовилися виконувати їхні умови. Не маючи підтримки, рязанські князі почали діяти самостійно. Княжа дружина у відчайдушному бою зустріла ворога на кордоні князівства, але була здолана. Після цього монголи взяли в облогу Рязань, яка чинила опір шість днів. Монгольське військо, увірвавшись до міста, учинило жорстоку різанину, нищачи все на своєму шляху. Унаслідок цього князі та їхні родини загинули, місто було знищено вщент. Проте рязанці не припинили опору. Загін воєводи Євпатія Коловрата ще довго завдавав відчутних ударів монголам, здійснюючи стрімкі набіги.

 3.   Падіння Переяславського та Чернігівського князівств. Узимку 1239 р. монголи продовжили свій похід руськими князівствами. На цей раз він був спрямований проти Переяславського і Чернігівського князівств. Здолавши оборонну лінію проти кочовиків на кордоні Переяславського князівства, монголи підійшли до стольного міста. Переяслав мав сильні укріплення. Крім того, оборону міста зміцнювали водяні перешкоди, що оточували місто,— річки Трубіж і Альта та рів між ними. Очолив оборону міста єпископ Симеон. Незважаючи на відчайдушний опір, 3 березня 1239 р. місто впало. Як свідчить літопис, ворог узяв місто «списом, вибив його увесь, і церкву архангела Михаїла сокрушив... І єпископа, преподобного Симеона, вони убили».

Восени 1239 р. монголи підступили до Чернігова. Чернігівський князь Мстислав Глібович дав бій монголам під стінами міста. У запеклій битві «переможений був Мстислав, і безліч із воїнів його побито було». Князь із рештою дружини був змушений рятуватися втечею. 18 жовтня вороги ввірвалися до міста, пограбували і спалили його. Далі монголи зруйнували Глухів, Путивль, Вир, Рильськ та інші міста.

Наприкінці року монгольське військо підійшло й до Києва, але не наважилося на його штурм і відійшло в степ.

Того ж року монголи здійснили вдалий похід у Крим, підкоривши його східну частину, обклали даниною велике місто Судак.

 

4.   Оборона Києва. Монголо-татарська навала на Галицько-Волинську державу. У 1240 р. Батиєва навала докотилася до Галицько-Волинського князівства, яке щойно було об’єднано під владою Данила Романовича (Галицького). Саме перед монгольським наступом до володінь Данила було приєднано Київ, управління яким було доручено тисяцькому Дмитру, талановитому і хороброму воєначальнику.

4,5(94 оценок)
Новые ответы от MOGZ: История
Полный доступ к MOGZ
Живи умнее Безлимитный доступ к MOGZ Оформи подписку
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ