М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
sergiu21
sergiu21
26.04.2022 11:58 •  История

Культура в 14-16 столітті україні​

👇
Ответ:
прот5
прот5
26.04.2022

Україна мала тісні зв'язки з культурами російського, білоруського, болгарського і сербського народів. Наприкінці XV ст. великий вплив на їх розвиток спричинило виникнення у Кракові та Чорногорії східнослов'янського друкування кирилицею.

У 1491 р. у Краківській друкарні було надруковано "Октоїх", "Часослов", а в 1495 р. у Чорногорії - "Псалтир". Ці книги поширилися в Україні. На початку XVI ст. видавничу діяльність розпочав білоруський учений-гуманіст Франциск Скорина. Протягом 1517-1518 рр. у Празі кирилицею він видав кілька частин Біблії, а в 1525 р. у Вільно - "Апостол". У 1577 р. князь К. Острозький заснував друкарню в Острозі.

4,8(32 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:

Ещё с XI века поляки, венгры и литовцы боролись за стратегически важные регионы Галицию и Волынь, однако эти территории вошли в состав Киевской Руси. В XII веке в Галиции и Волыни образовалось Галицко-Волынское княжество, которое не давало соседям занять его земли. Иногда одной из сторон удавалось оккупировать часть княжества, но это, как правило, было ненадолго.

7 апреля 1340 года галицкие бояре отравили Юрия II Болеслава, князя Галицко-Волынского княжества. Княжий престол оказался вакантным. Его желали занять король Польши и литовский князь. Казимир III, польский король, доказывал свою правоту тем, что он тоже принадлежал к династии Пястов, из которой происходил отравленный монарх. У Любарта Гедыминовича, литовского князя, были свои аргументы: его первая жена была дочерью предыдущего галицко-волынского князя Льва Юрьевича. В спор на стороне поляков вмешалось королевство Венгрия, которое давно хотело занять Галицию. Для этого венгры стремились заключить с Польшей унию.

До войны монархи Литвы и Польши имели общие семейные связи и их страны находились в союзе. После смерти в 1339 году Алдоны Анны, жены Казимира III, которая приходилась Гедимину дочерью, и смерти самого Гедимина в 1341 году союз между государствами распался.

Объяснение:

4,6(94 оценок)
Ответ:
Аделина2201
Аделина2201
26.04.2022

Племена угрів пройшли до сучасної Угорщини через територію Південної України, залишивши про себе згадки в руських літописах. Регіоном контакту українців та угорців стало Закарпаття, яке входило до складу угорських держав з середніх віків. З Семигороддям підтримували зв'язок українські гетьмани; пізніше Галичина та Буковина увійшли до складу Австрійської імперії, яка поглинула і Угорщину. У 1939 році Угорщина вела війну проти Карпатської України, яка скінчилася окупацією держави. У другій половині ХХ століття українські та угорські політичні організації входили до Антибільшовицького блоку народів. Зараз на Південному Заході Закарпаття мешкає значна угорська діаспора.

Угорська Республіка однією з перших визнала державну незалежність України. Одразу після оголошення результатів Всеукраїнського референдуму, 3 грудня 1991 Угорщина встановлює дипломатичні відносини з Україною і перетворює Генеральне консульство Угорської Республіки у Києві на Посольство Угорської Республіки в Україні; це було перше посольство, яке відкрилося у столиці України після референдуму. 6 грудня 1991 — в урочистій обстановці в Маріїнському палаці підписано Договір про основи добросусідства та співробітництва (ратифікований: українською стороною 1 липня 1992; угорською стороною 11 травня 1993; обмін ратифікаційними грамотами відбувся 16 червня 1993 року); це був перший документ такого рівня, який підписала Україна. 24 березня 1992 — урочисто відкрите Посольство України в Угорщині, яке стало першим дипломатичним представництвом України за кордоном

Объяснение:

4,7(11 оценок)
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ