М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Sunanam
Sunanam
30.07.2022 13:25 •  История

Уставте пропущене.«Княжата Коріятовичі, прийшовши вземлю, увійшовши в приязньз отаманами, почали землю від татар боронити й баскакам данинуперестали давати... Вирубавши ліс, вимурували город Кач’янець. І так усі городипомурували і всю землюзасіли». * Волинську

Подільську

Закарпатську

Галицьку

👇
Открыть все ответы
Ответ:
максик84
максик84
30.07.2022

Виникло близько 1199 року в результаті захоплення Галича Володимиро-волинським князем Романом Мстиславичем, який об'єднав під своєю владою Володимиро-Волинське князівство і Галицьке князівство. Столицями Галицько-Волинського князівства в різний час були Галич, Холм (нині Хелм), Львів. Територія Галицько-Волинського князівства на південь від річки Західний Буг і його приток, досягала течії річок Вепра, Віслока, Сан І Стрий на Заході і південному заході, обмежувалася верхів'ями Пруту і середньою течією Дністра на півдні і річки Случ на сході. Князівство мало кордони на заході з Польщею та Угорщиною, на півночі - з Великим князівством Литовським (ВКЛ), на сході - з Київським князівством, на півдні - з Диким полем (степом).

Після смерті Романа Мстиславича (1205 рік) Галицько-Волинське князівство розпалося. Малолітні сини Романа-Данило Романович і Василько Романович - були вигнані з Галича. Галицько-Волинське князівство відновлено князем Данилом Романовичем у 1238 році. Він переніс столицю Галицько-Волинського князівства в нещодавно засноване ним місто Холм. Монголо-татарська навала призвела до встановлення залежності Галицько-Волинського князівства від Золотої Орди.

Після смерті Данила Романовича (1264 рік) Галицько-Волинське князівство знову перестало бути єдиним і розпалося на ряд князівств, у тому числі Галицьке і Володимиро-Волинське. На початку XIV століття Галицьке і Володимиро-Волинське князівства знову об'єдналися в Галицько-Волинське князівство під владою князя Юрія Львовича (1301-1308 роки), який зумів розширити південні межі Галицько-Волинського князівства аж до пониззя Дністра і Південного Бугу і домогтися заснування особливої Галицької митрополії (1303 рік). До початку XIV века1 в князівстві налічувалося понад 80 міст. Сини Юрія-галицький князь Лев Юрійович та Володимиро-волинський князь Андрій Юрійович (1308-1323 роки) - підтримували антивенгерський визвольний рух на Закарпатті та вели боротьбу із Золотою Ордою. Після смерті останнього правителя Галицько-Волинського князівства, Болеслава Юрія Тройденовича (1323-1340 роки), територія Галицько-Волинського князівства була розділена між Польщею та ВКЛ.

Основа економіки Галицько - Волинського князівства-орне землеробство, розвивалися також скотарство, бджільництво, полювання та рибальство. Важливу роль відігравали соляні промисли (завдяки багатим покладам солі в Прикарпатті). Центрами ремісничого виробництва були міста. Розвивалися Ковальська, ливарна і Гончарна справа, різні види будівельного ремесла і ювелірного мистецтва. Підтримувалися економічні та культурні зв'язки з Візантією, Польщею, Чехією, Священною Римською імперією та ін. Джерела свідчать про високий рівень грамотності міського населення, наявність церковних шкіл. Ймовірно, в Галицько-Волинському князівстві створена найдавніша Східно-слов'янська редакція Нового Завіту (Галицьке Євангеліє, 1144 рік). Велося власне літописання (Галицько-Волинський літопис, XIII століття), склалася особлива Художня - Галицько-Волинська школа.

4,4(76 оценок)
Ответ:
bogahewa78
bogahewa78
30.07.2022

Окончание Второй Мировой войны привело к возникновению осложнений в отношениях бывших государств-союзников (СССР, Англия, США и Франция). Иными словами, проблемы не возникли, а вернулись вновь.  

Основным камнем преткновения стал вопрос идеологии и геополитики. Уинстон Черчилль высказался о том, что СССР навязывает всему миру идею социализма, и данная речь привела к началу дипломатической войны. Великие державы столкнулись в берлинском вопросе.  

Послевоенная Германия была разделена на четыре зоны влияния, что привело к вопросу о взаимодействии этих зон.  

В 1948 году руководство СССР провело денежную реформу в Берлине и ограничила транспортное сообщение Западного Берлина со всей Западной Германией. Это и послужило причиной начала берлинского кризиса. СССР опасались подрыва экономики со стороны союзников.

Последствиями кризиса стала блокада советскими войсками западного сектора Берлина, а со стороны западных стран был введен "Берлинский воздушный мост". Международная обстановка во всей Центральной Европе была максимально обострена. Главным вопросом так и осталось распределение влияния государств-союзников на центрально-европейских территориях. Урегулирование конфликта проходило в условиях дипломатических встреч и переговоров.

4,5(34 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ