М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
135790246anna
135790246anna
15.03.2021 20:10 •  История

1. У першій половині ХІІІ ст. на північному заході від руських земель утворилася нова держава.
2. Засновником держави був
3. Після отруєння Болеслава-Юрія ІІ у р. волинські бояри обрали князем
4. Де і ким була збудована споруда зображена на фото
5. Більшість земель Русі-України була приєднана до Великого князівства Литовського за
6. Вирішальне значення в підпорядкуванні українських земель Великому князівству Литовському мала перемога литовсько-руського війська над ординцями в р. у битві .
7. Охарактеризуйте становище українських земель після входження до складу ВКЛ...Поясніть принцип СТАРОГО НЕ ПОРУШУВАТИ НОВОГО НЕ ВВОДИТИ
8. Назвіть умови укладеної Кревської унії.
9. Як вплинуна Кревська унія на подальше становище українських земель?
10. У битві р. польсько-литовсько-руські війська розгромили тевтонців.
11. Назвіть умови Городельської унії.
12. Назвіть коли були остаточно ліквідовані руські князівства в складі ВКЛ.

👇
Открыть все ответы
Ответ:
dominikakrestina
dominikakrestina
15.03.2021

Нові капіталістичні відносини, що зародилися наприкінці XVIII – першій половині XIX ст., наполегливо вимагали ліквідації кріпосного права, яке стало гальмом подальшого економічного розвитку. Ці протиріччя ще більше поглибила Кримська війна (1853–1856 pp.), яка дала поштовх до початку антикріпосницького руху. Приводом до цього став царський маніфест від 25 січня 1855 р. про створення рухомого ополчення. Селяни сприйняли зміст маніфесту як звільнення від кріпосної залежності. Вони масово записувались у "козаки", відмовляючись виконувати повинності. У лютому 1855 р. в Київській губернії виступи селян поширились на дев'ять повітів. Уряд кинув 16 ескадронів кавалерії, дивізіон піхоти, дві роти саперів. Відбулися криваві сутички між повсталими і військами, 39 селян було вбито, 63 – поранено. Цей рух отримав назву "Київська козаччина".

На квітень 1856 р. припадає другий виступ селян – так званий похід "у Таврію за волею". Після закінчення Кримської війни серед селян поширилися чутки, що можна переселитися на Кримський півострів, уряд надасть значну до звільнить від кріпацтва. Улітку 1856 р. біля Перекопу зібралися десятки тисяч селян. Тільки урядовим військам вдалося припинити цей рух.

Але селянські заворушення тривали. Кримська війна виявила економічну, політичну і військово-технічну відсталість Росії. Війна ще більше загострила кризу феодально-кріпосницької системи.

Царський уряд вирішив піти на реформи. Селянське питання мало вирішувати дворянство, серед якого були поширені два погляди щодо скасування кріпосного права. Кріпосники прагнули зберегти за собою землю і право на кріпосну працю. Ліберали відстоювали необхідність звільнення селян із наділами при обов'язковій винагороді поміщикам за землю та втраченого кріпака.

У 1856 р. в Харкові, пізніше в Києві, діяло таємне політичне товариство. Членами його були в основному студенти університету (М. Муравський, П. Завадський та ін.). Мета товариства: визволення селян від кріпосної залежності, встановлення республіканського правління. Меншість членів товариства була за встановлення конституційної монархії. Члени товариства вели пропагандистську діяльність, поширювали твори О. Герцена.

Отже, у середині XIX ст. необхідність ліквідації кріпацтва була очевидна і для "верхів". Антикріпосницький рух, що охопив різні верстви населення, змушував уряд шукати вихід із ситуації. У лютому 1861 р. цар видав маніфест про скасування кріпацтОбъяснение:

4,6(37 оценок)
Ответ:
dasha68531
dasha68531
15.03.2021
К внешней политике Ивана Грозного можно отнести Ливонскую войну(1558-1583),война была проиграна,что негативно сказалось на экономической ситуации в государстве
К внутренней политике можно отнести реформы царя(военная реформа,реформа центрального управления,губная реформа,правовая реформа),в результате которых формируется сословно-представительная монархия,а также к внутренней политике относится опричнина Ивана Грозного(1565-1572).
Политика царя носила противоречивый характер.С одной стороны он старался развивать русское государство,а с другой стороны устанавливал в стране диктаторский режим,что оказывало сильное влияние на все сферы жизни общества.
4,8(88 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ