Уже в глибоку давнину на східному узбережжі Середземного моря виникли поселення фінікійців. Країна, яку вони населяли, називалася Фінікією. Нині на місці стародавньої Фінікії розташована держава Ліван.
У Фінікії не було великих річок і долин з родючими ґрунтами. Мало було також місця для полів і пасовищ. Проте було поширене садівництво. Фінікійці вирощували виноград та оливкові дерева. З оливок вони видавлювали духмяну олію, з винограду робили вино. Олію та вино фінікійці обмінювали на пшеницю. Ліванські гори славилися кедровими та дубовими лісами. Ліванський кедр відправляли в Єгипет та інші країни.
Місце розташування було надзвичайно зручним. Тут сходилися караванні та морські торгові шляхи з Дворіччя, Єгипту, Греції та інших країн. З часом фінікійські поселення перетворилися на багаті торгові міста. На півночі знаходилось місто, яке греки називали Бібл, по-фінікійськи Гебал, що у перекладі означало гора. Найбільше фінікійське місто греки називали Тір, що відповідало фінікійському Цур – скеля. Тир стояв на острові неподалік від берега і був майже неприступним для ворогів. Третє найбільше місто називалось Сидон, що означало місто рибної ловлі. Міста і селища розташовувались по береговій лінії. Це було пов'язано з основним заняттям фінікійців – мореплавством, риболовством, торгівлею.
Кожне фінікійське місто мало свого правителя – царя. Він був залежним від ради вельмож і від народних зборів. У Фінікії не було єдності. Фінікійський народ не мав навіть власної назви. Жителі кожного міста називали себе його іменем. Фінікійцями їх називали греки.
Объяснение:
выбери то что нужно самое интересное!
Объяснение:
К началу ХХ века в развитых странах мира стал побеждать империализм, как высшая стадия капиталистического развития, основанный на индустриальной базе. В это время практические все рынки сбыта, колонии, и сферы влияния были поделены между ведущими державами. В эпоху интенсивной индустриализации возросла численность рабочего класса – пролетариата, который стал требовать всё больше и больше материальных и иных благ. Всё более стал углубляться антагонизм между пролетариатом и буржуазией. К началу нового ХХ века в мире практически окончательно сложились два противоборствующих военно-политических лагеря, отношения между которыми с каждым годом всё более накалялись, что в конечном итоге, привело к Первой мировой войне. Событиям начала ХХ века посвящён данный урок.