М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Kolibri98
Kolibri98
01.04.2020 15:42 •  История

1. Прокоментуйте події (або явища), про які йдеться у фрагментах джерел. У чому їхнє історичне значення? 1.1. «Програма Радикальної партії по суті мало чим різнилася від програми Демократичної партії і не привабила широких кіл інтелігенції, а тим паче народніх. Старші або зовсім були байдужі до всяких програм, або зосталися в Демократичній партії, а молодші українці та селяни й робітники гуртувалися в Революційній українській партії (РУП), яка перетворилася в Українську соціал-демократичну робітничу партію (хоч міського робітництва майже не мала), з якої згодом виділилася частина в "Спілку", що з'єдналася з Російською соціал-демократичною партією на Україні...» (Є. Чикаленко)

1.2. «Восени 1905 року, на з'їзді Демократичної партії, делегати від громад мало не одноголосно згодилися на об'єднання обох партій, зважаючи на наближення виборів до Державної думи та на можливість незабаром видавати газети на українській мові. Вибрали комісію з трьох душ: І. Шрага, Є. Тимченка та мене і доручили їй самій виробити умови об'єднання і йти на всякі уступки, але у всякому разі з'єднатися тільки під назвою Демократично-радикальна партія» (Є. Чикаленко).

1.3. «1900 р. постала перша організована партія - Революційна українська партія - РУП... РУП існувала з своєю програмою та в свойому складі дуже недовго, - але вона стала тим початковим ферментом, що з його бродильного ділення почали розвиватися вже більш програмово виразні політичні угруповання, а врешті партії звичайного типу... Чужі для українства елементи виділяються в Соціал-демократичну спілку, яка стоїть при боці російської Соціал-демократичної партії і врешті зникає з українського політичного життя...» (О. Лотоцький)

1.4. «День Шевченківського ювілею був дуже гарний, чисто весняний; сонце ясно світило. По книгарнях... виставлено безліч портретів Шевченка... Ще зранку в Софійський кафедральний собор почали збиратися люди, а коло 10-ї години весь величезний собор був тісно наповнений народом, головно молоддю київських вищих шкіл... Коло полудня картина міста почала змінюватись - на вулицях, особливо в центрі міста, почали збиратися натовпи публіки; серед неї особливо багато студентів і курсисток. Молодь зібралась коло Володимирського собору, а незабаром і в самім соборі зібралося кілька сотень людей. Зібрані почали співати "Вічну пам'ять". Зараз з'являється поліція, козаки, військо й розганяє демонстрантів» (Газета «Діло» від 25 лютого 1914 р.).

1.5. «Тим часом чорносотенна преса не вгаває, а щодня в якійсь-небудь їхній газеті є якась стаття, що містить у собі заклик до уряду припинити якнайшвидше український рух, поки ще не пізно. Клуб націоналістів знову звернувся до уряду з проханням негайно позакривати:
1) українське Наукове товариство, клуби, "Просвіти", книгарні,
2) українську пресу
3) заборонити Грушевському в'їздити в Росію, запевняючи, що українські інституції, преса та Грушевський агітують за відділення України від Росії і за прилучення її до Австрії на автономно-федеративних умовах» (Є. Чикаленко).

👇
Открыть все ответы
Ответ:
пага45
пага45
01.04.2020
После Среднего Востока наступила очередь потерь турецких владений в Северной Африке. Франция уже отобрала у турок Алжир и вынашивала планы относительно соседнего Туниса. В кулуарах Берлинского конгресса, в «ходе совместного обсуждения последствий, вытекающих из нового положения дел на Востоке», за­мыслы Франции поддержали англичане и Бисмарк, которые рассчи­тывали отвлечь внимание французского правительства от других ре­гионов, где разворачивалось международное соперничество. В 1881 г. французские войска вошли в Тунис под предлогом подавления восста­ния, угрожавшего спокойствию Алжира. Несмотря на протесты ту­рецкого правительства и местного правителя-бея, Тунис стал протек­торатом Франции.
4,8(92 оценок)
Ответ:
Botan0011
Botan0011
01.04.2020

после смерти 27 февраля 1425 года василия i юрий стал одним из претендентов на великокняжеский престол. юрий, отправившийся было в москву по приглашению митрополита фотия для присяги новому князю василию ii, переменил своё решение, повернув обратно около галича. показав тем самым непослушание московским властям, юрий вступил в борьбу за московский престол, предъявив свои права на великое княжение в соответствии с завещанием дмитрия донского. подобное решение было продиктовано не только личными амбициями юрия дмитриевича, но и желаниями удовлетворить претензии двух его старших сыновей - василия косого и дмитрия шемяки, каждый из которых желал для себя новых приобретений. юрий дмитриевич обладал большим авторитетом в землях северо-восточной руси, а его личные владения (звенигород, вятка, галич, руза) находились в стадии подъёма. всё это объективно способствовало дальнейшим успехам князя в борьбе за великое княжение

4,4(8 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ