М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
shakenovdarhan
shakenovdarhan
03.02.2021 07:24 •  История

Назвіть причини, результати та наслідки гуських воєн

👇
Ответ:
dniil2003
dniil2003
03.02.2021

Гуситські війни - серія конфліктів в 15 столітті, викликаних повстанням гуситів в Богемії і Моравії.

Це була релігійна боротьба між гуситами і римсько-католицькою церквою, національна боротьба між чехами і німцями і соціальна боротьба між класами поміщиків і селян. Після смерті (1419) Венцеслава IV Богемського гусити в Богемії і Моравії взялися за зброю, щоб не дати його брату - їх заклятому ворогові, імператору Сигізмунду - вступити в його спадкоємність. Джон Жижка воєначальник гуситів вигнав Сигізмунда в 1420 році і знову розгромив його в Кутній Горі в 1422 році.

З 1419 по 1436 рік Богемія не мала дійсного короля, хоча литовський Вітовт був обраний (1421 рік) антікінгом і послав свого племінника Сигізмунда Корибута в Богемія як його вікарій. Корюбут взяв корону у 1424 році і тримав її до 1427 року.

Після смерті Жижки (1424 роки) поділ між радикальними і помірними партіями гуситів - таборитами і утраквістамі - розширилося.

Табор, Прокопій Великий змінив Жижку як воєначальника гуситів. У 1425-26 рр. Гуситська армія вторглася в Сілезію і Саксонію, а в 1429-30 рр. Об'єднані гуситські сили проникли в Франконії.

Кілька хрестових походів проти гуситів були повністю розгромлені чехами, чия військова організація і тактика були набагато вище, ніж у їхніх супротивників.

Отже, причини гуситських воєн можна звести до наступних пунктів:

• Чеські дворяни направили протест собору в Констанці

• У гуситів з'явилося бажання позбутися від німецького панування

• Відкрите непокору селян своїм феодалам

• З'явилися народні проповідники, які трактували ідеї Гуса так, як бачили, а бачили вони його ідеї радикально

4,7(68 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
юля2720
юля2720
03.02.2021

1) Противостояние последствиям Французской революции

Борьба с преобразованиями Екатерины II

Отмена многих привилегий дворянства

Улучшение положения крестьян

2) Недовольство участников непредсказуемой политикой, проводимой Павлом I, и, особенно, оскорбления и опала, которой были подвергнуты многие из них.

3) Они были крестьянами. Большая часть населения России того времени - крестьяне. Во время правления предыдущего правителя(Екатерины II) они могли совершенно законно быть сосланы в Сибирь или убиты. Павел I немного улучшил их положение. Например, император издал "Манифест о трёхдневный барщине", который юридически  ограничил использование крестьянского труда в пользу двора, государства и помещиков тремя днями в течение каждой недели и запретил принуждать крестьян к работе в воскресные дни.

4) А.Суворов(полководец), Ф.Ушаков(командующий флотом), П.Шувалов(генерал-адъютант), Ф.Бехтеев(дипломат, воспитатель и учитель Павла I), Платон(митрополит)

Объяснение:

4,6(25 оценок)
Ответ:
natalia245p025sf
natalia245p025sf
03.02.2021
Члени «руської трійці» «ходили в народ », записували народні пісні, оповіді, приказки та вислови. гуртківці бачили свою мету в збиранні фольклору, поширенні освіти, доступних науково  — популярних праць, написанні та виданні близьких народові творів. усе це робилося задля високої ідеї національного відродження в галичині. цікаву подорож галичиною та буковиною здійснив я.  головацький. закарпаттям подорожував і.  вагилевич, який проводив агітаційну роботу серед селян, закликаючи їх боротися за свої права. за це його заарештували і заборонили з'являтися на закарпатті.
4,4(2 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ