М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
01029283736463637
01029283736463637
04.04.2020 23:18 •  История

Життя Волині за правління галицько Волинської держави​

👇
Открыть все ответы
Ответ:
Pazitifon3000
Pazitifon3000
04.04.2020

Соціальною основою і, одночасно, базовими структурними одиницями Священної Римської імперії були імперські стани (імперські чини), під якими розумілися територіальні утворення і персоналії, які мають право голосу в рейхстазі, безпосередньо підвладні імператору і сплачують податки в імперську скарбницю. Імперські стану володіли територіальною суверенітетом на території своїх володінь і здійснювали владні повноваження щодо своїх підданих. Останні (селяни, городяни княжих міст, нижче дворянство і духовенство) не відносилися до імперських чинів і не брали участь в управлінні імперією. Процес складання імперських станів розтягнувся на століття і був завершений лише на початку XVI століття, однак конкретний перелік суб'єктів імперії, що відносяться до імперських станів, який фіксувався в затверджуваних рейхстагом імперських матрикулах, залишався мінливим до кінця існування імперії. Двоїстість природи імперських станів - соціальна верства і територіальне утворення - пояснювалася тим, що практично до самого кінця існування імперії в її суб'єктах, крім Пруссії та Австрії, територія і система управління князівств розглядалися як продовження спадкових земель і придворних установ князя. Хоча в багатьох князівствах були створені ландтаги, а місцеве бюргерство і нижче дворянство чинили істотний вплив на політику, князь як і раніше вважався єдиним джерелом влади і не відокремлювався від держави як такої.

Імперське право виділяло наступні імперські стани:

курфюрсти;

Імперські князі;

Імперські графи і імперські прелати;

Вільні імперські міста.

Крім того, стану поділялися на світські і духовні, оскільки єпископи і абати Священної Римської імперії також були територіальними суверенами, здійснюючи вищу світську владу над жителями своїх земель. Особливу категорію становили імперські лицарі, які хоча і не брали участь в рейхстазі, були суверенами у своїх володіннях і служили однією з найважливіших опор центральної влади в Німеччині.

Объяснение:

4,5(28 оценок)
Ответ:
пантера49
пантера49
04.04.2020
Олександр Македонський ( 356 — 324 роки до н.е.) — македонський цар, великий полководець, засновник Македонської імперії, більш відомий на заході як Олександр Великий. Народився Олександр Македонський восени 356 року до н. е. в столиці Древньої Македонії — місті Пелла. З самого дитинства в біографії Македонського проходило навчання політиці, дипломатії, військовій майстерності. Він навчався у кращих умів того часу — Лисимаха, Аристотеля. Захоплювався філософією, літературою. Уже в 16 — річному віці приміряв на себе роль царя, а пізніше — полководця. Після вбивства царя Македонії в 336 році до н. е. Олександр був проголошений правителем. Першими діями Македонського на такому високому державному посту стали скасування податків, розправа з ворогами батька, підтвердження союзу з Грецією. Після придушення повстання в Греції Олександр Македонський почав обмірковувати війну з Персією. Потім, якщо розглядати коротку біографію Олександра Македонського, пішли військові дії в союзі з греками, франкійцями проти персів. У битві поблизу Трої багато поселень відкрили свої ворота великому полководцеві. Незабаром йому підкорилася майже вся Мала Азія, а потім Єгипет. Там Македонський заснував Олександрію. У 331 році до н. е. сталася наступна найважливіша битва з персами при Гавгамелах, в ході якої перси були розгромлені. Олександр підкорив Вавилон, Сузу, Персеполь. У 329 році до н. е., коли цар Дарій був убитий, Олександр став правителем Перської імперії. Ставши царем Азії, піддавався неодноразовим змовам. У 329-327 роках до н. е. воював в Середній Азії — Согдеане, Бактриї. Олександр в ті роки здобув перемогу над скіфами, одружився на бактрийскою княжною Роксан і вирушив у похід в Індію. Додому полководець повернувся лише влітку 325 року до н.е. Період воєн закінчився, цар зайнявся управлінням підкорених земель. Він провів кілька реформ, в основному військових. З лютого 323 року до н. е. Олександр зупинився в Вавилоні і почав планувати нові військові походи на арабські племена, а далі — на Карфаген. Він збирав війська, готував флот і будував канали. Але за кілька днів до походу Олександр захворів, а 10 червня 323 року до н. е. помер у Вавилоні від сильної лихоманки. Істориками досі не встановлена точна причина смерті великого полководця. Деякі вважають його смерть природною, інші висувають версії про малярії або рак, треті — про отруєння медичним препаратом. Після смерті Олександра його велика імперія розпалася, почалися війни за владу серед його полководців
4,5(98 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ