ответ:
завоевание началось с победы нормандцев в битве при гастингсе в 1066 году, после чего герцог вильгельм стал королём . окончательно завоевание завершилось подчинением местной феодальной знати новому королю к 1070—1075 . в результате завоевания в были перенесены классические формы феодализма и военно-ленной системы, создано централизованное государство с сильной королевской властью. резко усилилась ориентация страны на континентальную европу и её вовлечённость в европейскую политику, а традиционные связи со скандинавией ослабли[2]. завоевание оказало также значительное влияние на развитие культуры и языка. в результате адаптации северофранцузских государственных и социальных институтов к правовой традиции сформировалась система -нормандской монархии, просуществовавшая до середины xii века, которая легла в основу средневекового государства[3].
ответ:
13 липня 1525 року, мартін лютер одружився із катаріною фон бора (29.01.1499 — 20.12.1552), однією з 12 чорниць бернардинського монастиря, яким він допоміг втекти в квітні 1523 року.
релігійно-громадський рух за реформу католицької церкви, що охопив у xvi ст. німеччину, швейцарію, ію, францію, нідерланди, скандинавські країни, австрію, чехію, угорщину, польщу та увійшов в історію під назвою «реформація», характеризувався глибокими внутрішніми протиріччями. вирісши із середньовіччя, бувши за формою протестом проти церковної організації та ідеології середньовічного католицизму, реформація мала в цілому політичний характер, оскільки обстоювала нові буржуазні засади моралі та суспільно-економічної поведінки людини. та разом з тим, цей рух поклав початок радикальним змінам у європейській культурі. реформація змінила свідомість людини, відкрила перед нею нові духовні обрії. особистість отримала свободу самостійно мислити, звільнилася від опіки церкви, отримала найвищу для неї санкцію, релігійну, на те, щоб тільки власний розум і совість диктували їй, як слід жити. тобто реформація сприяла появі людини нового буржуазного суспільства — незалежного автономного індивіда зі свободою морального вибору, самостійного й відповідального у своїх судженнях і вчинках.