М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
yuuliiya1717
yuuliiya1717
19.04.2020 19:52 •  История

9. Сепадіть розповідь на тему «Куликовська битва», використовуючи наведені слова на словосполучення.
Москва взяла на себе організацію боротьби проти ненависнoгo iга, ординський
военачальник Мамай; друосини та ополчення більшості руських земель: московський
князь Дмитро Іванович, у вересні 1380 р. військо Дмитра; невелика річка Непрядва:
Дон, рівнина на правому березі Дону:
місце було підібрано вдало; 8 вересня 1380 р.; зійшлися у сутичці обидва війська:
Куликове поле; атаки кінноти, рукопатиині сутички; боротьба один на один, поразка;
перемосі значення перемоги​

👇
Открыть все ответы
Ответ:
AzNas
AzNas
19.04.2020
Согласно «Сокровенному сказанию», предком Чингисхана был Бортэ-Чино, который породнился с Гоа-Марал и поселился в Хэнтэе (центрально-восточная Монголия) вблизи горы Бурхан-Халдун. По предположению Рашид ад-Дина, это событие состоялось в середине VIII века. От Бортэ-Чино во 2—9 поколениях родились Бата-Цагаан, Тамачи, Хоричар, Ууджим Буурал, Сали-Хаджау, Еке Нюдэн, Сим-Сочи, Харчу.
В 10 колене родился Боржигидай-Мэргэн, женившийся на Монголжин-гоа. От них в 11 колене фамильное древо продолжил Тороколджин-багатур, женившийся на Борочин-гоа, от них родились Добун-Мэргэн и Дува-Сохор. Женой Добун-Мэргэна стала Алан-гоа — дочь Хорилардай-Мэргэна от его одной из трех жён Баргужин-Гоа. Таким образом, праматерь Чингис-Хана — родом из хори-туматов, одной из бурятских ветвей. (Сокровенное сказание. § 8. Рашид ад-Дин. Т. 1. Кн. 2. С. 10)
Три младших сына Алан-гоа, родившиеся уже после смерти её мужа, считались родоначальниками монголов-нирун («собственно монголов»). От пятого, самого младшего, сына Алан-гоа, Бодончара, вели своё происхождение Борджигины.
4,5(66 оценок)
Ответ:
kamilla202
kamilla202
19.04.2020
Данило вів боротьбу з боярською олігархією та її ставлениками, прагнуть не допустити зміцнення великокнязівської влади й поширення її на всі Галицько-Волинське князівство. Спирався на підтримку дрібних і середніх служивих феодалів і городян, зацікавлених у зміцненні княжої влади. Данило реформував військо, зумів придушити боярські заколоти, один з яких міг закінчитися для князя смертю, але його вірний воєвода Іван Михалковича (Михайлович) зумів викрити змову і схопити 28 осіб, більшість з яких пізніше було прощено. Кілька разів проти Данила вставали владні бояри Володислав, Судислав, Доброслав, привласнив коломийські соляні копальні, і Судич.
Незважаючи на те, що монголо-татарське іго було встановлено і в Південно-Західній Русі, в ній воно носило більш м'які форми, ніж у Північно-Східній: галицько-волинські князі, хоч і платили данину і брали участь у походах Золотої Орди, але не відвідували її (після поїздки Данила в 1245 році) і передавали владу в своїх володіннях за власним порядком.
Виділення величезних володінь Васильку Романовичу (в доповнення до Володимира потім Луцька, Пересопниці, Белза, Бересті) не призвело ні до одного конфлікту між братами, у тому числі тоді, коли Данило був змушений повертатися на Волинь після невдач у боротьбі за Галич (на противагу ситуації при їх батька і дядька в 1188 році). Данило та його сини не опиралися передачі Волині спадкоємцям Волошки (за винятком інциденту в 1288 році, коли Юрій Львович зайняв Берестя «своїм молодим розумом», а потім змушений був залишити його «з великим соромом»), але й Василько, в свою чергу, не перешкоджав передачі Луцька в годування Михайлу чернігівському в 1240 році і не згадав по смерті Данила про своєму старовинному право на Галич і погодився на його спадкування Левом Даниловичем, що правили спільно з братами Шварном і Мстиславом (до 1269 року).
Заснувавши в 1230-х роках місто Данилов в якості своєї резиденції, Данило в 1245 році все-таки вирішив зробити своєю резиденцією (т. зв. улюбленим містом) знову влаштований ним місто Холм, про оздобленні якого дуже дбав (за однією з версій, переніс в нього столицю князівства з Галича).
Данило помер у 1264 році й був похований у Холмі. Літописець, оплакуючи його смерть, називає його «другим по Соломоні».
Літописи налічують 70 построеннных міст в тому числі Львів у честь свого сина Лева Галицького,Луцьк,Данилів,Холм(столицю Галицько-Волинського князівства,і де він був похований)Дорогочин
4,7(88 оценок)
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ