М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Aemond
Aemond
01.04.2020 18:17 •  История

що спільного і відмінного було в західноукраїнських землях у складі іноземних держав

👇
Ответ:
xokkey1
xokkey1
01.04.2020

ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКІ ЗЕМЛІ (1921-1938 PP.)

ОСНОВНІ ПОДІЇ

1923 p. – рішення Ради амбасадорів(- послів) великих держав на Паризькій конференції про остаточну передачу Східної Галичини Польщі на правах автономії

1929 р. – створення Організації українських націоналістів (ОУН)

1930 р. – польська "пацифікація" в Східній Галичині

1938 р. – надання Закарпаттю автономних прав у складі Чехословаччини

15 березня 1939 р. – проголошення Карпатської України

Західноукраїнські землі під владою іноземних держав. Економічний, соціальний, політичний розвиток

Після поразки визвольних змагань західноукраїнські землі опинились у складі Польщі, Румунії та Чехо-Словаччини. До польської окупації потрапили землі Східної Галичини та Західної Волині, на яких, за переписом 1931 р., проживало 5,6 млн українців. У складі Румунії українці (790 тис. осіб) проживали у Північній Буковині, Хотинському, Аккерманському та Ізмаїльському повітах Бессарабії. На території Підкарпатської Русі, що ввійшла до складу Чехо-Словаччини, проживало понад 450 тис. українців. Кожна з держав, до складу яких входили українські землі, повинна була визначитись у ставленні до української меншини.

Загалом можна визначити такі риси політики Польщі, Румунії, ЧСР. а) насильницька асиміляція; б) стримування економічного розвитку, його колоніальний характер; в) репресії проти діячів національно-визвольного руху; г) національний гніт; д) відмова від міжнародних зобов'язань щодо надання автономних прав українцям.

Форми, у яких здійснювалася ця політика, різнилися – від м'якої в ЧСР до жорсткої в Румунії. У Польщі, де проживало найбільше українців, до того ж із високою національною свідомістю, українське питання стояло найгостріше. Польський уряд, переслідуючи стратегічну мету – повна полонізація загарбаних українських земель, залежно від внутрішніх та зовнішніх обставин коригував свій курс. За 1919–1939 рр. чітко вирізняються три періоди політики польських правлячих кіл щодо українських земель.

У 1919–1923 рр. польське керівництво намагалося довести світовій громадськості свої права на українській землі, а також те, що Польща нібито забезпечує всі права національних меншин. Польська конституція 1921 р. гарантувала права українців на рідну мову на побутовому рівні й у навчанні в початкових школах. Крім цього, закон від 26 березня 1922 р. надав самоврядування Східній Галичині (Львівське, Станіславське, Тернопільське воєводства). Але тільки-но 14 березня 1923 р. Рада послів Англії, Франції, Італії та Японії визнала Східну Галичину частиною Польщі, усі ці права залишилися на папері. У цей період українське населення теж намагалося відстояти свої права, вдаючись до акцій протесту, збройних виступів, бойкоту перепису 1921 р., виборів 1922 р. до сейму. Але в існуванні української державності ніхто в Європі не був зацікавлений.

У 1923–1926 pp. польські правлячі кола наполегливо проводили політику, спрямовану на асиміляцію поневолених народів. Для здійснення цієї мети уряд Польщі поділив країну на дві господарські території: Польща "А", до якої входили корінні польські землі, і Польща "Б", що складалася переважно із західноукраїнських і білоруських земель. До різних частин, відповідно, проводилась! різна політика. Стосовно Польщі "Б" застосовувалася політика штучного стримування соціально-економічного розвитку і повного скасування поступок національним меншинам. 31 липня 1924 р. був прийнятий закон, за яким польська мова проголошувалася державною. Почалося закриття українських шкіл. Польський уряд намагався витравити самі поняття "Україна", "українець". На українські землі переселялися польські колоністи, яким виділялися кращі землі. Протягом 1921–1929 pp. сюди переселились 77 тис. поляків.

Політична криза 1926 р. призвела до нового повороту в політиці щодо українців. Третій період (1926–1937 pp.) пов'язаний зі встановленням режиму "санації" на чолі з Ю. Пілсудським. Нова політика передбачала деякі поступки і компроміси в стосунках із національними меншинами, зокрема з українцями. Суть нового курсу полягала в державній асиміляції національних меншин і відмові від національної асиміляції. Важливим елементом нової моделі національної політики стала спроба перетворення Волині на "колиску польсько-українського порозуміння". Було збільшено державні інвестиції на Волйнь, почалося масове створення двомовних шкіл, дозволено певну українізацію православної церкви.

4,6(50 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
vaniev2006
vaniev2006
01.04.2020

ответ:1)Промышленный переворот, не смотря на отрицательные стороны и обострения социальных противоречий, был громадным шагом вперед, как для Англия; так и для всего человечества. После промышленного переворота в Англии идет быстрая капиталистическая индустриализация.

2)Аванютра, авансцена, автор, ажур, акварель, акт, актер,Ансамбль, антракт, антураж ,Бал  , Баллет,  Баллада

А пришли наверное потому что правитель россии были во францие и решили перенять культуру т.к им поноавилось

А так же потому что различные послы своими приездами вносили часть культуры

3)Продолжавшаяся полвека эпоха реформ не смогла выполнить свою основную задачу по внутренней централизации монархии Габсбургов Это объяснялось не только тем, что многие начинания Иосифа II опередили своё время, но и тем, как именно проводились реформы. Иосиф II, «революционер на троне», переносил идеи с бумаги в действительность, совершенно не считаясь с огромным социальным, культурным и национальным многообразием своей страны и, кроме того, в невероятной спешке. В итоге он восстановил против себя самые разные социальные слои от крестьян до аристократов Особенное раздражение населения вызывало мелочное вмешательство государства даже в бытовую и личную сферу.

Объяснение:

4,7(1 оценок)
Ответ:
nastasyakiribe
nastasyakiribe
01.04.2020

Основы тоталитарного режима в СССР были заложены еще в 1918 — 1922 гг.. когда:

была провозглашена диктатура пролетариата;в ходе гражданской войны была ликвидирована всякая политическая оппозиция большевизму; произошло политическое, экономическое и военное подчинение общества государству.

Объяснение:

Фактически к 1922 г. в СССР была установлена диктатура партии большевиков: ни пролетариат, ни, тем более, крестьянство не определяли государственную политику;

система советов во главе с Всесоюзным съездом советов, объявленная высшей властью в стране, полно­стью контролировалась большевиками и была ширмой «рабоче-крестьянской демократии»; «эксплуататорские классы» были лишены прав по Конституции и жили без паспортов;

 "А на Россию, господа, нам наплевать. Мы Россию завоевали, мы будем ею управлять" - В.И. Ленин.

   "- на Россию мне наплевать, ибо я большевик" - В.И. Ленин.

4,6(91 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ