ійська Запорозького, Гетьман реєстрового козацтва. Організатор успішних походів українських козаків проти Кримського ханства, Османської імперії та Московського царства, меценат православних шкіл. Оспіваний у багатьох козацьких думах та українських народних піснях.
Розробив і вдосконалив козацьку тактику морського бою на «чайках» — швидкохідних човнах. З 1600 року він керував майже всіма значними походами, що набули загальноєвропейського значення. Особливої слави заслужив у народі після взяття 1616 року неприступної турецької фортеці в Кафі. У результаті походу був знищений турецький флот, а з неволі визволено тисячі полонених.
З усім військом Запорізьким Сагайдайний вступив до Київського (Богоявленського) братства, що виступало проти колонізаторської політики шляхетської Польщі. І хоча нова культурна інституція була створена без дозволу короля, братство не відважувалися заборонити чи скасувати, бо побоювалися козацтва. За активної участі Сагайдачного на Русі-Україні 1620 р., всупереч політиці польсько-шляхетського уряду і католицької та уніатської церков, було відновлено православну ієрархію, ліквідовану після Брестської церковної унії 1596 р. Таким чином, Сагайдачний зробив безпрецедентний для свого часу крок — поставив зброю на охорону освіти рідної країни і її культури .
Объяснение:
Объяснение:
В конце 710 года Второй Восточный Тюркский каганат предпринимает поход против кыргызов. Чтобы добраться до них, тюрки должны были перейти или обойти Саянские горы. Переход через эти горы был наиболее коротким путем, однако он был возможен только летом. Зимой путь закрывался. Тюркские правители знали об этом, но решили пойти по нему именно зимой, в холод, так как кыргызы не будут их ждать. Это было очень опасное решение, но его реализация принесла бы безусловный успех тюркам. Кыргызы и предположить не могли, что враг может прийти зимой через перевал Когмен.
ну както так