1. Гравюри Л. Тарасевича для "Києво-Печерського патерика"
2. Ікони М. Петрахновича для Успенської церкви у Львові
3. Геогріївський собор Видубицького монастиря в Києві
4. Преображенська церква у Великих Сорочинцях
6. Портрет знатного військового товариша Григорія Гамалії
Объяснение:
1. Л Тарасевич жив у цих роках.
2. М. Петрахнович жив у цих роках.
3. Геогріївський собор Видубицького монастиря в Києві побудовано в 1696 - 1701 рр.
4. Преображенська церква у Великих Сорочинцях побудовано в 1723 - 1732 рр.
5. Гравюри Львівського "Апостола" - 1574 р.
6. Портрет знатного військового товариша Григорія Гамалії намальовано в кінці XVII ст
7. Мініатюри Пересопницького євангелія - 1556 - 1561 рр.
Объяснение:
1) Би́тва на Си́ніх Во́дах — битва між литовсько-руським та монголо-татарськими військами, що відбулася 1362 року на річці Сині Води. ... Ймовірно, відбулася 24 вересня — 25 грудня на річці Сині Води, притоці Південного Бугу, в районі села Торговиця на Кіровоградщині. В ході бою литовсько-руські війська розбили татар.
2) 14 серпня 1385 року в місті Крево за присутності польських послів, литовський князь Ягайло видав спеціальну грамоту про династичний союз між Великим князівством Литовським і Польщею, за яким великий князь литовський проголошувався польським королем.
3) 29 серпня — 1 вересня 1435 року, околиці містечка Пабаїскас
у 10 км від міста Вількомир (сьогодні Укмерге, Литва), на бере
зі річки Свята (лит. Швентой).
КОМАНДУВАЧІ
У битві зійшлися війська двох претендентів на престол Вели
кого князівства Литовського..
4) Київське воєводство - адміністративно-територіальна одиниця, утворена в 1471 році в складі Великого князівства Литовського, а з 1569 року - у складі Малопольською провінції Королівства Польського .
5) Розо́рення Ки́єва 1482 року — облога та спустошення Києва і Києво-Печерської лаври кримськими татарами під керівництвом хана Менглі-Гірея.
6) Битва під Оршею відбулася на території сучасної Білорусі. Раніше ця частина входила до Київської Русі і згодом до Великого князівства Литовського. 8 вересня 1514 року 15-тисячне військо під командуванням князя Костянтина Івановича Острозького, на той час Гетьмана Великого князівства Литовського, Руського, Жемайтійського і Королівства Польського розгромило московське військо на чолі з воєводою Іваном Челядніним.
Колесница – это специальное устройство, запряженное лошадьми. Позволяла перевозить грузы, людей и участвовать в бою. ... Внее запрягали от 1 до 4 лошадей. Представляла из себя примитивную платформу с невысокими бортами по периметру.