Объяснение:
вважається, що основним заняттям козаків була військова справа, при більш уважному дослідженні помічаємо, що козаки та їхні нащадки встигли себе проявити практично в усіх сферах суспільного життя, яке відоме за військово-прикладною сферою (охорона й патрулювання торгових шляхів, морські рейди на чайках проти турецького флоту в Криму та Чорному морі, захист українських земель від татарських «полювань на рабів», участь у військових кампаніях сусідніх володарів та захист кордонів сусідніх держав) а також у ремісництві, полюванні, землеробстві, науці тощо. Серед козаків зустрічаємо людей доволі творчо і нестандартно мислячих (господарників, вчителів, художників, музикантів, вчених, філософів, економістів, священнослужителів).
Каковы были причины распада СССР?
Причины распада СССР называют совершенно разные. Вот некоторые из них:
• Очень-очень слабая экономика (это выражалось в дефиците товаров народного потребления, а финансование получала только военная отрасль и развитие и строительство межконтинентальных и ядерных ракет)
• Вдумчивых и эффективных реформ не было очень давно, если реформы и проводились, то они были поверхностные и не решали проблем, а в целом был застой, который вел к ухудшению положения страны.
• Кадровой политики в СССР никакой не было, места занимались десятилетиями одними людьми, люди старели и умирали, больные в лежачем состоянии управляли страной.
• Политика «перестройки» открыла культурное влияние с Запада, все больше советские люди проникались иной запрещенной культурой и знаниями о том, как живут люди в других странах.
• Провальное решение ввести войска в Афганистан и развязывание Афганской войны. Война была не маленькой, а затяжной – вести войну денег нет, а выводить войска – жалко авторитет.
• Элита в регионах хотела вести дела самостоятельно, поэтому республики хотели отделиться и распад государства им был только на руку.
• Цены на нефть существенно упали, а СССР больше ни на чем не имело доход – война – дело исключительно расходное.
• У СССР не было союзников, а были только те бедные страны, которые его поддерживали из-за финансирования.
Как вы считаете,был ли этот распад неизбежным?
Да, я думаю, что распад СССР был неизбежным, потому что по большому счету его положение не было завидным: весь мир хотел, чтобы Союз распался, никакой финансовой подушки у него не было, вся экономика держалась на нефти, цены на которую падали.
вільна, озброєна людина. У 1489 р. вперше згадується в письмових джерелах про українських козаків у "Польській хроніці” Бєльських, в якій говориться про похід Яна Ольбрахта, сина польського короля Казимира IV, проти татар у Східне Поділля, провідниками в якому були козаки. У 1492 р. у листі великого литовського князя Олександра до кримського хана Манглі - Гирея говориться про козаків, які під Тягинею (сучасні Бендери у Молдові) розбили турецький корабель. Тобто у 80 - 90ті роки 15 століття українське козацтво вже існувало.
Виникнення запорозького козацтва було зумовлене колонізацією Середнього Придніпров'я феодалами Великого князівства Литовського, посиленням феодально-кріпосницького та національного гніту і пробудженням самосвідомості українського народу.За перші десятиріччя 16 століття панству вдалося підкорити своїй владі значну територію Середнього Придніпров'я й обернути більшу частину українського населення на феодально залежне або напівзалежне.
Отже, початки козацтва простежуються у 15 столітті коли на вільні прикордонні землі Польсько-Литовської держави приходили найбільш сміливі і відчайдушні люди, яких самі умови життя примушували до військової організації. Публіка була різноманітна - від селянина втікача до магната - шукача пригод. Представлені були різні національності, але більшість становили українці. Селилися козаки понад Дніпром, у верхів’ях Південного Бугу та їх численних притоках