Объяснение:
Ісу́с Христо́с (івр. ישוע або יהשוה, грец. Ἰησοῦς Χριστός, лат. Iesus Christus; 2 до н. е.[1], Віфлеєм — 33, Єрусалим), також відомий як Ісу́с із Назаре́та[2] — єврейський проповідник та релігійний лідер першого століття,[3] засновник і центральна постать християнства, однієї зі світових релігій. Більшість християн вважають його втіленням Сина Божого, Богом і довгоочікуваним Месією про якого пророкували у Старому Заповіті.
До основних джерел інформації про Ісуса належать книги Нового Заповіту, зокрема Євангелія. Більшість дослідників античності погоджуються з тим, що Ісус справді існував, проте тривають дискусії навколо хронології його життя, соціального становища, культурного середовища, історичної достовірності Євангелій та того, наскільки точно вони зображують історичну персону. Ісус із Назарета народився в родині галілейських євреїв, після хрещення Іваном Хрестителем почав власне служіння. Проповідуючи усно, він зібрав навколо себе групу послідовників, котрі називали його «рабином». Ісус дискутував з іншими євреями стосовно питань про те, як найкраще слідувати за Богом, займався зціленням та навчав притчами. За те, що Ісус вступив у конфлікт з єврейськими релігійними елітами, його арештували, передали римській владі та розп'яли на хресті за рішенням префекта Понтія Пілата. Після його смерті послідовники поширили вістки, що він воскрес із мертвих, а громада, яку вони сформували, зрештою стала ранньою церквою.
За християнським віровченням, Ісус був непорочно зачатий від Святого Духа й народився від Діви Марії, дружини теслі Йосипа. Щоб зберегти дитя від переслідувань, сім'я втекла до Єгипту. Повернувшись пізніше в Галілею, Ісус був хрещений Іваном Хрестителем і розпочав проповідувати своє вчення про любов до ближнього, віру в Бога та його Царство Небесне. Згідно з релігійними догматами, Ісус зібрав 12 учнів-апостолів, зцілював хворих і творив дива. Зраджений своїм апостолом Юдою, помер через розп'яття задля спокути гріхів та ння людства, воскрес із мертвих і вознісся на небеса. Новий Заповіт зазначає, що Христос повернеться на Землю наприкінці світу й, відповідно до Нікейського символу віри, буде судити живих та мертвих. Переважна більшість християн вшановують Ісуса як Боголюдину, втілення Сина Божого й другої особи Святої Трійці, меншість конфесій цілком або частково відкидають останній догмат як не біблійний. Народження Христа щорічно святкують 25 грудня (7 січня у деяких східних церквах) на Різдво, розп'яття вшановують у Страсну п'ятницю, а воскресіння — на Великдень.
Ісуса шанують і в нехристиянських релігіях. В ісламі він постає одним з найбільших пророків під іменем Іса ібн Мар'ям, чудотворцем, що народився від діви. Втім, мусульмани заперечують його божественність, не вірять у розп'яття й вознесіння. Прихильники юдаїзму відкидають месіанство Ісуса, стверджуючи, що той не виконав месіанських пророцтв, заперечують його божественність та воскресіння. Образ Ісуса Христа втілений у багатьох творах літератури, образотворчого мистецтва, музики, театру і кіно.
Император Юнлэ
- узурпатор, прибегал к использованию террора
- придерживался конфуцианских норм в правлении
- поощрял буддистскую деятельность
- поощрял науку и образование, был расположен к технократизму
- жестко боролся против коррупции
- увеличил производство легкой промышленности и продуктов питания
- перестроил Великий Китайский канал (расширил судоходство и ирригацию)
- завершил строительство Запретного города и сделал Пекин столицей
- утверждал влияние Срединного государства
- стремился подчинить народы Маньчжурии
- пригласил тибетского кармапу в Нанкин
- осуществил 5 походов против монголов
- экспедиции в Западный Океан
Людовик 14
- правил 72 года (больше, чем кто-либо в Европе)
- «Государство-это я!»
- самая многочисленная, самая организованная армия в мире
- приверженец абсолютной власти
- имел самый лучший, самый обученный с точки зрения этикета двор – Версальский двор был признан лучшим
- хотел отделить политику и влияние папы Римского
- проводил религиозную политику нетерпимости, в частности, в адрес гугенотов
- война Аургбургской лиги
- война за Испанское наследство
- война с Соединенными провинциями
Сходства императора Юнлэ и короля Людовика 14 заключаются в том, что оба правителя были безусловно харизматичными и очень сильными. Они проводили серьезную внутреннюю политику (время правления Людовика 14 называют Великим веком и император Юнлэ развивал науку).
Различие заключается в том, что Людовик 14 много правил, а император Юнлэ за менее, чем 2 десятка лет сделал больше, чем французский король за 72. Кроме того, император Юнлэ проводил политику терпимости в отношении религиозных организац
Объяснение
надеюсь правильно)