1. Розкажіть, будь-ласка, про історію своєї родини. Чи правда, що Ваш батько Андрея, Іван Шептицький, походив із древнього лицарського роду Сасів, що отримав своє шляхетство від самого Данила Галицького за особливі заслуги перед князівством, та що Атанасій та Лев Шептицьк були засновниками собору Св. Юра у ЛЬвові?
2. «Християнин може і повинен бути патріотом! Але його патріотизм не сміє бути ненавистю!» - це Ваша думка, яка полягає в тому, що патріотизм нероздільний із христянством, а отже - не може нести в собі жодного насильства. Чи не могли б Ви розкрити цю думку для майбутніх поколінь?
3. Ви заснували Львівську греко-католицьку богословську академію, Богословське наукове товариство, український католицький інститут . Якою Ви бачити освіту у майбутньому?
Занепад Галицько-Волинського князівства призвів до епохальних змін. У XIV ст. історичні події розвивалися не на користь України. Саме в період її політико-економічного та культурного занепаду почали підноситися сусіди -Литва, Польща та Московія. Вони дуже стрімко розросталися, і їх, цілком природно, приваблював вакуум влади, що виник на півдні.
У 1340 р. помер останній князь Галицько-Волинської держави Юрій II. Після його смерті західноукраїнські землі теж опинилися без свого провідника, ставши легкою поживою для ворога. Польський король Казимир III, скориставшись цим, захопив м. Львів, пограбував його, заволодів клейнодами, в тому числі короною Данила Галицького.
На початку XIV ст. Литва була сильною державою. її територія сягала далеко за межі етнічного регіону - басейнів Вісли, Німану й Двіни - за рахунок приєднання білоруських і частини руських земель.
Колишня київська Русь могла сплачувати щедру данину, мала розгалужені торговельні шляхи була спроможна надати Литві матеріальні ресурси і поповнення до війська. Не останню роль відігравав і династичний чинник - правляча литовська династія мала численних нащадків, що потребували власних уділів.
Нашествие Наполеона вызвало небывалый патриотический подъем в русском обществе. Во всенародную борьбу с захватчиками входили представители всех слоев населения, и именно благодаря этому вераломное нападения Наполеона было отраженно.