Відповідь:
Основні відмінності традиції від звичаїв
Обсяг поширення в суспільстві традицій і звичаїв. Звичаї відносяться до чого певного: народу, племені, території. Традиція в свою чергу відноситься до сім'ї, професії і так далі.
Наприклад, існує традиція святкувати Новий рік, це відображає зв'язок між старим і новим роком. Люди століттями проводжають старий рік і зустрічають новий. Проте, всім звичне дію - прикраса ялинки це вже звичай. Варто зауважити, що звичай прикрашати ялинку і будинок у кожної нації має свої особливості.
Пояснення:
рівень впливу. Звичай іншими словами звичай - це звичка, люди вже автоматично повторюють її щодня. А традиція - це спрямованість діяльності, більш складна і багатогранна. Наприклад, звичаєм є положення жінки в родині, відношення до неї і її обов'язки по дому. А до традиції можна віднести святкування дня народження або суботній похід сім'ї в парк, театр, кіно і так далі.
Укорінення в свідомості людини. Згодом звичай стає традицією. Його тривалість менша, ніж традиції. А традиції проходять десятки років і століть. Звичай поважати старших в родині став традицією - поважати батьків, піклується, відвідувати їх і так далі.
напрямок. Звичай спрямований на практичність в житті кожної людини. А традиція в свою чергу спрямована інформувати людей.
Звичаєм є доглянутий вигляд домочадців, а традиція інформує людей, що вони повинні бути доглянутими і стежити за своїм зовнішнім виглядом.
Основна суть. Звичаї і традиції самі по собі дуже схожі. Можна сказати, що традиція це глибокий звичай. Але якщо розглядати більш детально можна помітити певну різницю. Біле плаття на весіллі у нареченої - це звичай, а святкування цього свята - традиція.
Вплив на життя. Звичаї пов'язують сучасної людини зі своїми предками, переслідуючи звичаї людина, виявляє свою повагу попереднього покоління. Традиції відображають життя народу і його розвиток. Через звичаї люди вчаться, набувають навички і досвід, а за до традиції людина долучається до суспільства.
Наприклад, в сім'ї є традиція готувати на недільний вечерю індичку, а ось за яким рецептом і які сімейні секрети приготування - це звичай.
Зміна в часі. Звичаї з часом змінюються, переслідуючи модні тенденції і не несуть особливий сенсу. У первіснообщинному ладі звичаї виступали як моральний закон. Вони залежать від думки суспільства, як можна робити, а як не можна. Традиції ж незмінні в часі.
Зевс - в древнегреческой мифологии бог неба, грома и молний, ведающий всем миром. Главный из богов-олимпийцев.
Посейдон - в древнегреческой мифологии верховный морской бог, один из трёх главных богов-олимпийцев вместе с Зевсом и Аидом.
Аид - в древнегреческой мифологии — верховный бог подземного царства мёртвых и название самого царства мёртвых.
Гера - в древнегреческой мифологии богиня — покровительница брака, охраняющая мать во время родов.
Артемида - в древнегреческой мифологии вечно юная богиня охоты, богиня плодородия, богиня женского целомудрия, покровительница всего живого на Земле, дающая счастье в браке и при родах.
Аполлон - в древнегреческой и древнеримской мифологиях златокудрый сребролукий бог света (отсюда его прозвище Феб — «лучезарный», «сияющий»), покровитель искусств, предводитель и покровитель муз, предсказатель будущего, бог-врачеватель, покровитель переселенцев, олицетворение мужской красоты.
Афина - в древнегреческой мифологии богиня мудрости, военной стратегии и тактики, одна из наиболее почитаемых богинь Древней Греции.
Афродита - в греческой мифологии — богиня красоты и любви.
Деметра — «благая богиня», хранительница жизни, научившая человечество земледелию.
Дионис - в древнегреческой мифологии младший из олимпийцев, бог растительности, виноградарства, виноделия, производительных сил природы, вдохновения и религиозного экстаза, а также театра.
Гефест - в греческой мифологии бог огня, самый искусный кузнец, покровитель кузнечного ремесла, изобретений, строитель всех зданий на Олимпе, изготовитель молний Зевса.
Гермес - Покровитель глашатаев, послов, пастухов, путников. Посланник богов и проводник душ умерших в подземное царство Аида.
Арес - в древнегреческой мифологии — бог войны.
Звичаї – це дія, вкорінене в суспільній свідомості і повторювана знову і знову. До них відносяться також правила, що сформувалися в певній сфері діяльності (спорт, політика, економіка). Традиції – це комплекс ритуальних дій, який включає в себе обряди, щоденні дії, правила поведінки в суспільстві, що передаються з покоління в покоління протягом тривалого періоду часу.