М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
rusik20022002
rusik20022002
03.08.2021 05:06 •  История

1. Які норми римського права зберегли свою актуальність сьогодні? Поясніть ці положення на прикладах із життя. 2. Чи все населення Давнього Риму було рівним перед законом і могло захистити свої права? Чому?

3.Що означало – бути громадянином Риму?

4.За якими ознаками населення Риму отримувало права?

5. Що таке право вето, у яких випадках і ким воно застосовувалось?

6. Визначте, з яких груп складалося населення Риму та заповніть табличку

7.Цицерон згадував, що коли він був хлопчиком, то школярі «Закони дванадцяти таблиць» учили напам'ять.

Чи варто, на вашу думку, використовувати цей приклад у сучасних школах для ознайомлення учнів із правовими нормами? Як ви розумієте висловлювання Цицерона: «Знання законів полягає не в тому, щоб пам'ятати їхні слова, а в тому, щоб осягнути їхній сенс».

👇
Ответ:
BanimPoIP
BanimPoIP
03.08.2021

1. Деякі норми римського права, такі як презумпція невинності, захист приватної власності та контрактні зобов'язання, зберегли свою актуальність у сучасному праві. Наприклад, презумпція невинності використовується у кримінальному праві, а захист приватної власності та контрактні зобов'язання – у цивільному праві.

2. Ні, не все населення Стародавнього Риму було рівним перед законом і могло захистити свої права. Лише громадяни Риму мали повний набір правий і могли брати участь у політичному житті держави. Неримські жителі були позбавлені цих прав та могли стати об'єктом свавілля влади.

3. Бути громадянином Риму означало мати повний набір прав, включаючи право голоси на зборах народу та участь у виборах, право на судовий захист, право володіння власністю тощо.

4. Права отримували лише громадяни Риму за народженням або за особливими заслугами перед державою, як-от військові подвиги або громадська діяльність.

5. Право вето (intercessio) було право одного магістрата блокувати рішення іншого магістрату чи народних зборів. Воно застосовувалося для запобігання незаконним чи несправедливим рішенням. Наприклад, трибуни народу могли використовувати право вето для захисту права і свободи громадян.

6. Групи населення Риму:

- Патриції - почесні пологи, що мали повний набір прав та привілеїв;

- Плебеї – вільні громадяни, які не є членами патриціанської знаті;

- Раби – люди, позбавлені волі та прав.

7. Використання прикладу зі шкільної програми Стародавнього Риму може бути корисним для ознайомлення учнів з історичним корінням правових норм. Однак, як сказав Цицерон, важливішим є не запам'ятовування слів законів, а розуміння їхнього змісту і значення в сучасному суспільстві. Тому учням треба пояснювати як текст законів, а й їх значення і застосування у світі.

4,5(99 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
kristinaaaaak
kristinaaaaak
03.08.2021

Загальними особливостями є національні конфлікти (проблеми нац. меншин), розвиток державної форми управління в два етапи (перший-здобуття незалежності, та симптія до демократичного укладу життя. Другий- становлення диктаторських режимів), ще можна додати про економічну кризу. Я наводила приклади (там 6 держав, 3 туда 3 туда) в висновку можна написати, що та "короткочасна" демократіястала основою, започаткувала процес формування сучасного гром. суспільства.

Объяснение:

Надеюсь Удачи в Альтернативе)

4,6(70 оценок)
Ответ:
lolkek142
lolkek142
03.08.2021

1) историко-генетический метод,  историко-сравнительный метод ,  историко-типологический метод,  историко-системный метод,  метод диахронического анализа,  метод исторической периодизации,  ретроспективный метод. количественные (математические) методы;  социально-психологические методы;  лингвистические методы;  методы семиотики;  метод искусствоведческого анализа.

2) потому что нужно сначала провести теоритический анализ основываясь на который нужно построить модель иследования которая составляется как раз из нескольких методов иледования. Информацию при иследования нужно собирать по крупицам с разных источников, систиматизировать информацию с этих источников, комплексный подход к иследованию намного эфективее и результативнее.

Объяснение:

4,6(96 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ