М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Sergei12121
Sergei12121
04.06.2020 21:28 •  История

Какие постройки в афинах связаны с именем афины?

👇
Ответ:
человек661
человек661
04.06.2020
Храм богине Афине, и вообще этот город назван в честь неё.
4,8(14 оценок)
Ответ:
k41c0ur
k41c0ur
04.06.2020
Город знак мудрости храм
4,8(12 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
alopavopa
alopavopa
04.06.2020
Нейстон

Нейстон от древнегреческого «нейн» — плавать. Морская вода, как и любая жидкость, имеет пленку поверхностного натяжения. Солнечная реакция, концентрация органического вещества и др. особые физико-химические свойства верхнего (до 10см) слоя вод являются благоприятными для развития многих организмов, в первую очередь бактерий и их потребителей: простейших, мелких ракообразных, личинок моллюсков, червей, рыб, а также икринок.

Нейстон — условная граница воздушного и водного океанов, нейстон делится на гипонейстон и эпинейстон.

Гипонейстон состоит из живых организмов, растений, которые обитают под плёнкой поверхностного натяжения. Таких организмов большинство. Гипонейстон — от греческого «гипо»- внизу, «нейн» — плавать. В жизни моря гипонейстон играет огромную роль — это питомник для молоди многих видов рыб и беспозвоночных, источник пищи для обитателей моря.

Эпинейстон — в него входят виды, которые обитают на верхней, воздушной стороне поверхностной пленки. Это некоторые насекомые, а также микроскопическое население хлопьев пены: бактерии, простейшие водоросли и др. Как правило, каждый обитатель на протяжении жизни проходит две или более жизненных форм. Например, икра личинки и мальки кефали относятся к нейстону, а взрослые рыбы к нектону. Такие переходы из одной жизненной формы в другую выгодны для вида, т.к. позволяют наиболее полно использовать кормовые и др. возможности водоема расселению вида. Откуда же берется нейстон? Когда морские обитатели погибают и разлагаются в массе воды, органические продукты разложения выносятся на поверхность пузырьками газа. Собственные оболочки и состоят из этого вещества. Достигнув поверхности, пузырьки лопаются, газ переходит в атмосферу, а органическое вещество образует пленку — нейстон, которая является питательной средой для планктона.

Планктон

Название «планктон» происходит от древнегреческого «планктос» — парящий, блуждающий. Планктон объединяет в себе все растения и организмы, которые пронизывают всю толщу воды от дна до поверхности (весь обитаемый слой). Они лишены возможности автономного движения в толще воды или их подвижность ограничена.

Перемещаются они при течений. За небольшим исключением эти организмы очень малы, практически не видны невооруженным глазом. Планктон делится на животный (зоопланктон) и растительный (фитопланктон).

Фитопланктон. Растительный планктон объединяет около 700 видов микроскопических растений, водорослей. Обитатели фитопланктона играют огромную роль в жизни моря — они используют неорганические вещества, растворенные в морской воде, углекислый газ и солнечную энергию и образуют органические вещества — белки, жиры и углеводы, при этом выделяя кислород. Тем самым они создают условия для жизни всех остальных обитателей моря, выделяют кислород в атмосферу Земли.

Первостепенное значение для жизни в Черном море имеют диатомовые и пирофитовые водоросли. Меньшее значение для черноморского фитопланктона имеют силиксфлагеляты, желто-зелёные, кокколитофориды эвгленовые, а также сине-зелёные и др.

По мнению планктонолога Г.К.Пицыка, биомасса фитопланктона во всём Чёрном море составляет 2,8-6,2 млн. тонн.

Фитопланктон — основное звено в пищевых взаимоотношениях пелагиали, он обеспечивает нормальную биологическую продуктивность Черного моря.


\

4,7(59 оценок)
Ответ:
Dashakon58
Dashakon58
04.06.2020
Рік народження Володимира невідомий. Його батько Святослав народився 942-го, старший син Володимира Вишеслав — приблизно 977-го, звідки історики виводять рік появи на світ Володимира як 960-й, з деякою похибкою. Виховував його дядько по матері Добриня, оскільки в звичаях Русі було довіряти виховання спадкоємців старшим дружинникам.
Невдовзі після загибелі в 972 році князя Святослава спалахнула міжусобна війна між його трьома синами. Хронологія давньоруських літописів до хрещення умовна, але відомо, що 977-го питомий древлянський князь Олег загинув у бою з київським князем Ярополком, а Володимир при цій звістці втік до короля Норвегії Хакона Могутнього. Всією Руссю почав правити Ярополк Святославич. Володимир у Скандинавії набрав варязьке військо і 980-го повернувся до Новгорода, вигнавши Ярополкового посадника.

Захопив Полоцьк, котрий перейшов на бік Києва, перебивши сім’ю варязького правителя Рогволода. Його дочку Рогніду, просватану вже за Ярополка, насильно взяв за дружину. Потім з великим військом обступив Київ, де закрився Ярополк. Володимир закріпився на київському престолі в 980 році.

Літописна оповідь про вибір віри має легендарний характер. Буцімто до князівського двору покликали проповідників ісламу, іудаїзму, західного “латинського” християнства, але Володимир після розмови з “грецьким філософом” зупинився на православ’ї.

За літописом, 987 року Володимир на раді бояр прийняв рішення про хрещення “за законом грецьким”. Наступного, 988-го, року він захопив Корсунь (Херсонес) і зажадав у дружини сестру візантійських імператорів Василя II і Костянтина VIII Анну, загрожуючи інакше піти на Константинополь. Імператори згодилися за умови, що князь прийме хрещення, бо сестра має вийти заміж тільки за одновірця. Діставши згоду Володимира, візантійці прислали в Корсунь Анну в супроводі священиків. Там же, в Корсуні, Володимира з багатьма дружинниками охрестив єпископ корсунський.
У хрещенні Володимир прийняв ім’я Василь, на честь правлячого візантійського імператора Василя II, згідно з практикою політичних хрещень тих часів.

Прийняття віри Христової супроводжувалося встановленням церковної ієрархії. Русь стала однією з митрополій (Київською) Константинопольського патріархату.

Князювання Володимира ознаменоване початком розповсюдження грамотності на Русі — чим завдячуємо хрещенню. Як і багато прогресивних реформ на землі Руській, відбувалося це силоміць. Учителями були не стільки візантійці, скільки болгари, зокрема ті, що побували на Афоні. Киян Володимир щедро пригощав на бенкетах щонеділі. За переказами, наказав навіть розвозити їжу й напої немічним та хворим. Особливої уваги надавав дружинникам, з якими радився про державні й військові справи, ні в чому їм не відмовляв. Казав: “Сріблом і золотом не знайду собі дружини, а з дружиною добуду срібло і золото”.

Хрещення великого князя Карамзін описує як перетворення і відродження його і Русі до нового життя: “Цей князь, названий церквою рівноапостольним, заслужив і в історії ім’я Великого. Справжнє запевнення в святості християнства чи тільки честолюбство й бажання бути в родинному союзі з можновладцями візантійськими змусило його хреститися, відомо Богові, а не людям. Досить і того, що Володимир, прийнявши віру освятився нею в серці своєму і став іншою людиною. Будучи в язичництві месником лютим, ганебним перелюбцем, воїном кровожерним і, що найжахливіше — братовбивцею, Володимир, наставлений у людинолюбних правилах християнства, боявся вже проливати кров навіть лиходіїв і ворогів вітчизни. Головне право його на вічну славу і подяку потомства полягає, звичайно, в тому, що він вивів Русь на шлях справжньої віри; але ім’я Великого належить йому і за справи державні. Цей князь, викравши єдиновладність, розсудливим і щасливим для народу правлінням спокутував провину свою; виславши бунтівних варягів із Русі, використав найкращих із них на її користь; упокорив бунти, відбив набіги хижих сусідів, переміг сильного Мечислава і славний хоробрістю народ ятвязький; розширив кордони держави на заході; мужністю дружини своєї укріпив вінець на слабкій голові східних імператорів; прагнув просвітити Русь: заселив пустелі, заснував нові міста; любив радитися з мудрими боярами про корисні статути земські; заснував училища і закликав з Греції не тільки ієреїв, а й художників; нарешті, був ніжним батьком для народу бідного”.
4,4(9 оценок)
Новые ответы от MOGZ: История
Полный доступ к MOGZ
Живи умнее Безлимитный доступ к MOGZ Оформи подписку
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ