Объяснение:
Внешняя политика Ивана Грозного.
Направление внешней политики
Задачи внешней политики
Даты войн
Итоги
восточное
-Ликвидация набегов Казанского ханства на русские земли;
- завоевание Сибирского ханства;
- освоение Сибири.
1)1552 г.- взятие Казани;
2)1581-1584- освоение Сибири (поход Ермака против хана Кучума)
1)после взятия Казани Иван Грозный разослал грамоты населению, в которых обещал сохранить населению занимаемые земли и мусульманскую веру, защиту от внешних врагов. Башкирские и удмуртские племена добровольно перешли под покровительство России.
2)На завоеванных сибирских землях русские купцы стали строить остроги
Незадовго до руйнування Січі, козацький флот майже всім складом був переведений на Дунай. Османський султан виділив козакам під Задунайську Січ острів святого Юрія з Сулинським і Георгіївським гирлами Дунаю та видав клейноди — булаву, бунчук, печатку та висвячену Константинопольським патріархом корогву. Частина запорожців невдовзі склали основу Полтавського та Херсонського полків.
Організація й швидке зміцнення Задунайської Січі викликало все більші симпатії в українського населення і унеможливлювало участь у війні українців на стороні Росії[джерело?]. Таким чином руйнація Запорізької Січі та утворення непідконтрольної Петербургу Задунайської Січі призвели до того, що південно-західні кордони Російської імперії виявились безборонними. 31 жовтня 1776 року Потьомкін про це доповідав Катерині ІІ.
Спроба утримати козаків від еміграції за Дунай та на Забужжя не дала результатів. Тоді Катерина II 5 травня 1779 року і 27 квітня 1780 року видала маніфести з проханням до козаків повернутися у рідний край, обіцяючи дати кожному з них землю і службу за російськими чинами. Ці заклики також не дали результатів.
Задунайська Січ з перервами та численними переїздами з місця на місце проіснувала до 1828 року.Объяснение: