Объяснение:
Найяскравішою серед археологічних культур, що панували на території України є Трипільська. ЇЇ відкрив український археолог Вікентій Хвойко. В Україні трипільська культура проіснувала близько двох тисяч років, залишивши по собі багату культурну та матеріальну спадщину.
Ареал її існування простягався від Дністра на заході і до Середнього Придніпров'я на сході. Пам'ятки ж її були поширені не лише на Правобережній Україні, а й практично на всій території Молдови та Румунії, де вони відомі як культура Кукутені. Отже, трипільська культура була складовою частиною великої трипільсько-кукентської спільноти, що займала переважно територію лісостепової смуги Правобережної України та Молдови. Нині в Україні досліджено понад дві тисячі трипільських поселень, могильників і курганів. Археологи приклали чимало зусиль, аби збагатити науку уявленнями про родоплемінні, суспільні відносини, планування і конструкції найдавніших протоміст, побут, духовну культуру, мистецтво.
Основою життєдіяльності трипільських племен було землеробство та скотарство. Надзвичайно високий рівень мали домашні виробництва й общинні ремесла, особливо гончарство (розписний посуд) та металообробка. Трипільський осередок належав до найдавнішої в Європі Балкано – Карпатської металургійної провінції, найрозвинутішої в енеолітичну добу.
Багату інформацію про духовний світ трипільців містить орнамент глиняних виробів. Так, тричленна побудова орнаментальних композицій на стінках багатьох горщиків, можливо, є відображенням триярусної картини світу. У верхній частині горщика горизонтальною хвилястою лінією зображували воду, посередині – сонце, місяць, краплі дощу, а в нижній частині – дерева, людей, тварин. Є припущення, що ці три горизонтальних яруси розпису на керамічних виробах відображують поділ світу на верхнє небо із запасами води, звичайне небо (середній ярус), по якому завершує свій біг ясне сонце і через яке на землю (третій ярус), падає дощ, окроплюючи рослини.
Культові обряди та церемонії проводились як у звичайних житлах, так і в спеціальних святилищах. Одна з таких споруд на поселенні Сабатинівка (басейн Південного Бугу) являла собою будинок з коридором. У віддаленій від входу частині приміщення знаходилась піч, біля якої були розставлені зернотерки, глиняні жіночі статуетки і посуд (в одному з горщиків навіть виявлені кістки бика).
Духовна діяльність трипільців спрямовувалася передусім на підсилення існуючого світового ладу і протистояння хаосові. Трипільців можна відносити до окремої цивілізації, адже існують незаперечні факти, що свідчать про їхню писемність, зокрема у 70-х роках археолог В. Мицик у розкопках житла знайшов фрагменти посудин, на денцях і стінках який по сирій глині прокреслені, а на інших уламках ретельно промальовані знаки за структурою літер. Це – піктограми і графічні символи. Вчені вважають ці знаки буквами трипільського письма.
Феномен трипільської культури полягає в тому, що вона своєрідно поєднала господарські, фізико-біологічні, антропологічні, етнокультурні та суспільно-ідеологічні системи стародавніх представників людських суспільств Півдня, Центру, Сходу та полісся Європи, що належали до кількох антропологічних та мовних груп, пребували на різних рівнях розвитку.
Увібравши в себе риси попередніх культур та доповниши їх принципово новими, носії трипільської культури дали багату матеріальну та духовну спадщину для майбутніх епох.
ЗА:
1. Создавай мир, а не войну.
Война по определению была естественной для Европы на протяжении столетий. Только в период с 1900 по 1950-й год погибло 110 млн человек. ЕС, — лучший пример в мире, когда бывшие враги решают проблемы через дискуссию и компромиссы.
2. Процветание.
Несмотря на недавние проблемы, ЕС, — история экономического успеха. Создание единого рынка, объединяющего более 500 миллионов человек стало кузницей для самой большой в мире торговой зоны.
3. Вместе сильнее!
Наш мультиполярный мир доминируется большими державами, такими как США, Китай, Россия, Индия. В скором времени возможно объединение в единый блок и Южную Америку. ЕС представляет серьёзный вес на геополитической арене.
4. Ценность Европы, как одной большой семьи.
Европа полна различных культур, богатая идеями, однако европейские нации разделяют общие ценности. В целом, ЕС на передовой по защите прав человека, демократии и защите буквы закона. ЕС выступает за сильную рыночную экономику с мощной социальной защитой труда, поддерживаются плюралистические, секулярные общества.
ПРОТИВ:
1. Восстановить национальные государства.
Национальное государство суверенно. Попытки объединить людей в единый супер-этнос или супер-государство не работают и попытки управлять государством чужаками не приведут к успеху. Европейские люди очень отличаются друг от друга. При попытки создания единого государства могут быть такие же последствия, как с развалом Советского Союза.
2. Освободить экономику!
Бюрократические регуляции со стороны Брюсселя мешают национальным государствам продвигать экономическую политику, которая наиболее приемлема именно для их страны. Великобритании больше не нужно было бы принимать толпы дешевой рабочей силы из Восточной Европы, Франция могла бы обезопасить свой внутренний рынок от лишней конкуренции, Греции и Италии было бы выгодно поддержать национальную валюту.
3. Демократия, а не бюрократия.
ЕС фундаментально не демократическое образование. Выбранные национальные парламентарии в Европарламенте управляются безликими бюрократами, которые оторваны от европейских реальностей. Граждане ЕС не чувствуют себя европейцами, а больше ирландцами, чехами или испанцами и не хотят менять национальные устои на устои супер-этноса.
4. Пустая трата денег.
Европейские страны могли бы работать в зоне свободной торговле, как независимые страны. Более богатые страны не должны будут финансировать убыточное сельское хозяйство, а сконцентрироваться на своей экономике. Национальным правительствам было бы выгоднее держать деньги «дома».
этот соч у тебя или нет? первые 2 ответы,вторые 2 фото сам соч