Тю́ркский кагана́т, Тю́ркютский кагана́т или Гёктюркский каганат[источник не указан 42 дня] — крупное средневековое государство в Азии, созданное племенным объединением древних тюрок во главе с правителями из рода Ашина. Одно из крупнейших государств в истории. В период наибольшего расширения (конец VI века) контролировало территории Северо-Восточного Китая (Маньчжурии), Монголии, Алтая, Восточного Туркестана, Западного Туркестана (Средней Азии), Казахстана, Крыма и Северного Кавказа. В 542 году этноним «тюрки» впервые встречается в китайских источниках.
ответ: найважливіші причини
материк був до цього часу вже досить добре досліджений різними експедиціями і християнськими місіонерами. американський військовий кореспондент г. стенлі в середині 70 -х рр. xix ст. перетнув з експедицією африканський материк зі сходу на захід, залишаючи після себе зруйновані поселення. звертаючись до ійців, г. стенлі писав: «на південь від гирла річки конго сорок мільйонів оголених людей чекають, коли їх одягнуть ткацькі фабрики манчестера і забезпечать інструментом майстерні бірмінгема».
до кінця xix ст. був відкритий хінін – засіб від малярії. європейці отримали можливість проникати в глиб малярійних територій.
у європі до цього часу стала швидко розвиватися промисловість, економіка переживала підйом, європейські країни стали на ноги. це був період відносного політичного затишшя в європі – не було великих воєн. колоніальні держави проявили дивовижну «солідарність», і на берлінській конференції в середині 80 -х рр. ія, франція, португалія, бельгія і німеччина розділили між собою територію африки. межі в африці «кроїлися» без урахування ічних та етнічних особливостей території. в даний час 2/5 африканських державних кордонів проходять по паралелях і меридіанах, 1/3 – по іншим прямим лініям і дугам і лише тільки 1/4 – по природним рубіжам, приблизно збігається з етнічними кордонами
объяснение: