За століття свого існування, давньоримська цивілізація змінювалася від монархії до олігархічної республіки, а потім — до все більш автократичної імперії. Завдяки завоюванням та асиміляції вона згодом почала домінувати над усім Середземноморʼям. Вершини своєї могутності Стародавній Рим досяг у ІІ столітті н. е., коли під його контролем опинилися території від сучасної Шотландії на півночі до Ефіопії на півдні та від Вірменії на сході до Португалії на заході.
У 395 р. Римська імперія розділилася на дві частини — західну та східну.
Певний вплив на становлення давньоримської цивілізації мала культура етрусків і давніх греків. В етрусків римляни запозичили більшість букв свого алфавіту, деякі прийоми будівництва, ряд обрядів (наприклад, гладіаторські бої). Символ Риму — бронзова статуя вовчиці — виконана етруським майстром. Етруською була і остання з царських династій. Грецький вплив на римську культуру був значним, вивчалася грецька філософія, література, знання грецької мови стає обов'язковим для грамотної людини, копіюються грецькі скульптури. Давньоримську цивілізацію разом із Давньою Грецією, як правило, об'єднують у поняття «класичної античності».
1.Вклад мыслителей Ближнего и Среднего Востока в развитие мировой науки Текст научной статьи ... Философия и наука в исламе. ... на арабо-мусульманском Востоке ислам поощрял развитие науки, техники, культуры и поэтому.
2.Современные культурные процессы в Казахстане многолики и ... По причине комплекса исторических обстоятельств Казахстан является ... сохранения и популяризации культурного наследия народа Казахстана. ... и приумножению материальных и интеллектуальных ценностей поколений.
3.прожившего много лет в Китае, не верили его рассказам о великолепных ... Между тем жизнь средневекового Востока была неспокойна. ... более чем двух тысячелетий, почти не изменившись, сохраняли ведущую роль в ... которая на современном этапе развития глобальной цивилизации дает этой стране ...
Объяснение: