Кооперативний рух в Україні
Кооперативним називають суспільний і господарський рух, спрямований на створення й розвиток різних форм (артілей, громад, товариств тощо) і видів (кредитних, споживчих, с.-г.) кооперативів. Початок такого руху на українських землях припадає на 1860-ті рр. Саме тоді почали діяти перші споживчі та ощадно-позичкові товариства (див. Кредитна кооперація в Україні). Наприкінці 1890-х рр. створювалися хліборобські артілі та с.-г. громади. Тривалий час кооперація на українських землях розвивалася без власних централізованих об'єднань – спілок. Це було пов'язано як із певними заборонами царського уряду, так і з нерозвиненістю кооперативної мережі та браком коштів. Питання про заснування українських кооперативних спілок уперше порушила делегація українських кооператорів на 1-му з'їзді представників кредитної кооперації в Москві (1898)
Я не уверен что это правильно но вот
4.Основная трасса Великого Шелкового пути по территории Казахстана пролетала через юг страны, от границы Китая торговые карованы двигались через города Сайрам, Яссы, Отрар, Тараз далее в Центральную Азию, Персию, на Кавказ и оттуда в Европу.
5.Влияние на торговлю:
1.Многие купцы продовали горожанам свои ценности.
2.Благодаря материялам купленных у купцов люди строили дома и т.д.
Влияние на меж. отношения:
1.Великий Шелковый путь развитию между народами в торговых отношениях.
2.Он установлению дипломатических связей между странами Востока и Запада.
Влияние на культуру:
1.Принесла в Европу разнообразные изобретения.
2.Шелковый путь стал неким стыком для различных цивилизаций.
Ордена Красного Знамени — Володя Дубинин, Юлий Кантемиров, Андрей Макарихин, Кравчук Костя; Аркадий Каманин
Ордена Отечественной войны 1-й степени — Петя Клыпа, Валерий Волков, Саша Ковалёв;
Ордена Красной звезды — Володя Саморуха, Шура Ефремов, Ваня Андрианов, Витя Коваленко, Лёня Анкинович, Аркадий Каманин (дважды)