Украинский: У травні 1514 року армія Селіма виступила в похід на схід, минула Сівас, Ерзурум і вторглася у володіння Ісмаїла; кизилбаші уникали бою, сподіваючись виснажити військо противника, відступали вглиб країни, знищуючи все, що могло стати в нагоді туркам. 23 серпня 1514 року в битві при Чалдирані султан здобув перемогу над шахом (у Селіма було 120-200 тис., у Ісмаїла 30-60 тис.; турки мали перевагу у вогнепальній зброї, у кизилбашів піхота і артилерія практично були відсутні).
Через два тижні Селім вступив до столиці Сефевідів Тебріз; він пробув тут кілька днів, але Яничари, боячись голодної зими, зажадали вести їх назад. Селім пішов через Єреван, Карс, Ерзурум, Сівас і Амасью, захопивши скарбницю і гарем шаха, і відвівши в Стамбул близько тисячі майстерних ремісників. Після Чалдирана туркам підкорилися Діярбакир, Бітліс, Хасанкейф, Мійяфарікін, Неджті; але коли Селім пішов, Ісмаїл підкорив більшу частину Південно-Східної Анатолії і цілий рік обложував турецький гарнізон в Діярбакирі.
У 1515 році Селім I знищив династію зу-ль-Гадіров, що правила в буферній державі Ельбістан (Абулустейн), обезголовив султана Ала ад-Діна і почав готувати похід проти Єгипту. Турки звільнили від облоги Діярбакир і знову розбили Сефевідів у битві при Кочхісарі. Курд Ідріс, За заслуги перед султаном отримав право завоювати Курдистан, взяв після довгої облоги Мардін, опанував Діярбакиром, Синджаром, підкорив всю Месопотамію; Ісмаїл I до самої своєї смерті не намагався взяти реванш над турками.
Мамлюкський султан кансух Гурі намагався заважати підкоренню Курдистану; Селім I довго підтримував у ньому надію на мирне вирішення конфлікту, поки не підготував удар. Ще в липні 1516 року Каїр відвідало османське посольство, яке обговорювало закупівлю єгипетського цукру, а 5 серпня турки вторглися у володіння мамлюків.
24 серпня 1516 року між турками і мамлюками відбулася битва на рівнині Мардж Дабік неподалік від Халеба. Результат битви знову вирішила Турецька артилерія-найкраща в світі на той період. Мамлюки зневажали артилерію, а кіннота мамлюків була набагато краще турецької, але Селім вкрив свої гармати за пов'язаними між собою возами і дерев'яними барикадами, і мамлюки були розбиті наголову. Втрати турків склали 13 тисяч убитих і поранених, а втрати мамлюків — 72 тисяч. Султан Гурі загинув у битві, його наступником став Ашраф Туман-бей, який продовжував війну.
1—Древняя цивилизация Индии отличается от цивилизаций Египта, Месопотамии и Греции тем, что ее традиции непрерывно сохранялись до наших дней. Фактически Индия - страна с древнейшими в мире непрерывными культурными традициями. В III-II тысячелетии до н. э., а возможно, и раньше, в долине Инда существовала одна из величайших цивилизаций древности.
2—Империя Маурьев была основана в 322 году до н.э. Чандрагуптой Маурья под руководством его учителя Чанакья. Чандрагупта сверг Дхану Нанду, последнего правителя династии Нанд.
Объяснение:
в инете нашла.
Хронологические рамки движения: конец XI-последняя четверть XIII в. (1095-1270).
Обычно выделяют восемь крестовых походов на Восток.
Причины Крестовых походов:
-для Церкви - стремление обезопасить свои владения в Западной Европе, страдавшие в результате файд, и намерение распространить свою власть на район Восточного Средиземноморья;
-для светской знати - стремление расширить свои владения путем захвата земель на Востоке;
-для крестьянства - желание избавиться от наиболее тяжелых форм зависимости, приобрести земли и свободы на Востоке;
-для всех учатников - намерение реализовать свое религиозное рвение.
Первый крестовый поход (1095-1101)
Состоял из трех самостоятельных движений: похода бедноты, похода рыцарства и арьергардных походов.
Поход бедноты 1095-1096 гг.
Состав участников: преимущественно крестьяне, а также рыцари из Франции, Фландрии, Германии и Англии. Численность ополчения неизвестна.