М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
missisvereshac
missisvereshac
07.05.2021 08:56 •  История

3. какие княжества претендовали в xiv веке на роль политического лидера руси? подумайте, почему юго-западная русь, бывшая в составе великого княжества литовского, не играла роль объединительного центра руси? существовала ли «тверская альтернатива» объединения?

👇
Ответ:
спаркер
спаркер
07.05.2021
В XIV веке на роль политического лидера Руси претендовали Московское и Тверское княжества. Княжества Юго-Западной Руси имели невыгодное географическое положение (находились на окраине страны, в от время как Москва и Тверь располагались в центре - выгодное положение для объединения), и были заняты собственным освобождением и попытками выйти из состава Литовского княжества. 
В целом политика Московских князей была эффективнее, сказалось и их сотрудничество с Золотой Ордой, которое дало народу возможность восстановить силы.  
4,5(23 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
лиана249
лиана249
07.05.2021

Формальне об'єднання Німеччини в політично та адміністративно єдину національну державу офіційно відбулося 18 січня 1871 р. в Дзеркальній залі Версальського палацу у Франції. Князі німецьких держав зібралися, аби проголосити Вільгельма Прусського імператором Німецької імперії після капітуляції Франції у франко-пруській війні. Неофіційно, перехід більшості німецькомовних народів до федеративної держави тривав протягом майже століття. Об'єднання виявило низку разючих релігійних, мовних, соціальних та культурних відмінностей серед жителів нової нації, тому акт 1871 р. можна представити як лише один епізод в послідовності більшого процесу об'єднання.

4,8(70 оценок)
Ответ:
JuliusM
JuliusM
07.05.2021

Моско́вське князі́вство згодом відоме як Вели́ке князі́вство Моско́вське (рос. Великое княжество Московское), також відоме під історичною назвою Московія[1][2] (лат. Moscovia) — спочатку удільне князівство у складі Володимиро-Суздальського князівства, потім під безпосередньою владою Золотої Орди[3] до 1480 року. Назва Велике вперше з'явилось у 1363, остаточно закріпилась з 1432 року. Розташовувалось спочатку в межах сучасної Москви та Московської області, а згодом розширило свої володіння на всю північну частину європейської Росії.

З 1328 року московські князі отримують ярлик від хана Золотої Орди на титул Великий князь Володимирський. Москва стає центром збору данини на користь хана з усіх на той час підконтрольних Золотій Орді північно-східних руських князівств.[1][4]

4,7(30 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ