Острів Ірландія віддавна приваблював англійців родючими землями та багатими покладами корисних копалин. Англійським загарбанням сприяла політична слабкість країни. Ірландія була поділена на родові клани по 5-6 тис. чоловік, які ворогували між собою. Підкорення Ірландії розпочалося ще у XII ст. На початок XVI ст. горді ірландці були витіснені англійцями в гори, трясовини й ліси, але продовжували боротьбу. У 1541 р. Генріх VIII оголосив себе королем Ірландії та володарем усіх її земель. Він надавав ірландській знаті право користування землею за умови визнання його своїм королем. У тих, хто не погоджувався, землі відбирали. Конфіскація земель стала головним засобом підкорення Ірландії англійською короною в XVI ст. Політика англійців спричинила посилення боротьби ірландців проти загарбників. У другій половині XVI ст. на півдні острова відбулося кілька повстань проти англійського панування. Повстанці вимагали повернути конфісковані землі, припинити утиски ірландців-католиків. їхня 16-тисячна армія повела успішну боротьбу проти англійців. Після кількох поразок ті розпочали проти ірландців війну на знищення. Вони дощенту спалювали села, вбивали усіх мешканців, знищували урожай на полях, залишаючи за собою спустошену землю. У результаті такої тотальної війни 1603 р. повстання було придушено. Після поразки 1594-1603 pp. Ірландія остаточно перетворилася в англійську колонію.
Объяснение:
Вот тримай
Объяснение:
Розробки уроків
Підручники
Відео
Атласи
Реферати
Книги
НОВА ІСТОРІЯ (XVI—КІНЕЦЬ XVIII СТ.)
Англія в XVI ст.
Підкорення Ірландії
Острів Ірландія віддавна приваблював англійців родючими землями та багатими покладами корисних копалин. Англійським загарбанням сприяла політична слабкість країни. Ірландія була поділена на родові клани по 5-6 тис. чоловік, які ворогували між собою.
Підкорення Ірландії розпочалося ще у XII ст. На початок XVI ст. горді ірландці були витіснені англійцями в гори, трясовини й ліси, але продовжували боротьбу.
У 1541 р. Генріх VIII оголосив себе королем Ірландії та володарем усіх її земель. Він надавав ірландській знаті право користування землею за умови визнання його своїм королем. У тих, хто не погоджувався, землі відбирали. Конфіскація земель стала головним засобом підкорення Ірландії англійською короною в XVI ст.
Політика англійців спричинила посилення боротьби ірландців проти загарбників. У другій половині XVI ст. на півдні острова відбулося кілька повстань проти англійського панування. Повстанці вимагали повернути конфісковані землі, припинити утиски ірландців-католиків. їхня 16-тисячна армія повела успішну боротьбу проти англійців. Після кількох поразок ті розпочали проти ірландців війну на знищення. Вони дощенту спалювали села, вбивали усіх мешканців, знищували урожай на полях, залишаючи за собою спустошену землю. У результаті такої тотальної війни 1603 р. повстання було придушено.
Після поразки 1594-1603 pp. Ірландія остаточно перетворилася в англійську колонію.
Улица глазами ребенка
В детстве я не обращала особого внимания на вид своей улицы. Я просто на нее выходила и играла там с друзьями. Мы катались на горке, кидались друг в друга снежками, сидели на лавочках и постоянно о чем-то говорили. Помню, как однажды, мы сломали лавочку и соседка рассказала все нашим родителям. После этого, пока наши родители были на работе, мы собирались уже не на лавочке, а возле окна соседки и пели ей песни. А она, конечно же, снова ругалась. Я вообще, сколько помню свою улицу, на ней постоянно нас ругали за различные шалости: то снежным комом в окно кому-то попадем, то громко играем, то листья разбросаем, то клумбу вытопчем.
Каждую весну жители собирались и красили подъезд, ремонтировали ступеньки, высаживали цветы на клумбах и стригли кусты. Конечно же, наша компания, сама того не осознавая, снова им что-нибудь портила.
Моя улица называлась Первомайской, а находилась в городе Первомайске. А так как жители в то время очень ценили майские праздники, то и к улице относились соответственно. Они считали ее самой образцовой улицей в городе, они просто не могли понять, что детям хочется поиграть и им все равно как называется их улица.
Как я вижу эту улицу сейчас
Когда мне было 12 лет, мы переехали в другой район города. И только тогда я начала осознавать всю прелесть, как самой улицы, так и своей компании. Живя на той улице, я не ценила моментов детства. Зато сейчас, проходя по Первомайской улице, чувствуется ностальгия по тем временам.
Сейчас я уже оценить старания жителей. Мне приятно проходить по их улице и смотреть на ее опрятность. Возможно, жители сумели донести до нового поколения ценность своего труда, а возможно, новому поколению уже не интересны игры на улице. Не знаю в чем причина, но дети на той улице больше не играют.,,,