М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
aise09
aise09
29.03.2021 10:40 •  История

Почему i и ii думы оказались оппозиционными по отношению к правительству? была ли возможность компромисса думы периода 1906-1907 гг. и самодержавия?

👇
Ответ:
Comicsans123
Comicsans123
29.03.2021
I Государственная Дума. 27 апреля 1906 года. Функции Государственной Думы ограничивались предварительной разработкой и обсуждением законодательных предположений. Выборы предусматривались многостепенные. Большевики и эсеры выборы в Думу бойкотировали. Меньшевики провели несколько депутатов. Кадеты – большинство, “трудовики”, октябристы. По партийному составу I Дума была левоцентристской, либеральной и оппозиционной по отношению к самодержавию. С первых же дней противоречия с правительством: аграрный вопрос. Существовало три проекта – кадетов, трудовиков и эсеров – “принудительное отчуждение земель”. Это показало революционный характер Думы, поэтому царское правительство распустило Думу.  
II Государственная Дума. 20 февраля 1907 года. По составу еще более радикальная, чем I. 43% - левые партии. Усилилось и правое крыло за счет монархистов и октябристов. Дебаты по 2 вопросам: аграрный и принятие чрезвычайных мер против революционеров. Несогласие Думы с политикой правительства (со Столыпиным) , поэтому ее тоже распустили.  Деятельность Дум выявила слабую полит. культуру и верхов и низов. Это был первый опыт республики в нашей стране. Это был решительный шаг к ограничению самодержавия.
4,6(51 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Поэзия
Поэзия
29.03.2021

1147 р. прийнято вважати роком заснування Москви за князювання владимиро-суздальського князя Юрія Довгорукого. Проте центром самостійного князівства вона стала лише у XIII ст. після монголо-татарської навали. Ймовірно, її першим князем був Михайло Ярославич Хоробрий (1247 – 1248 рр.). Остаточне виокремлення Московського князівства датується 70-ми рр. XIII ст. Доти Московське князівство входило до складу Владимирського князівства.

Родоначальником династії московських князів став син Олександра Невського — Данило. Його удільне князівство було одним із найменших. До нього входили околиці Москви радіусом 40 км. За Данила Олександровича відбулися перші територіальні придбання: 1301 р. він захопив у Рязанського князівства Коломну, 1302 р. за заповітом бездітного князя оволодів Переяславлем. У 1303 р. його син Юрій захопив у Смоленського князівства Можайськ. Юрій усе своє життя провів у боротьбі проти тверського князя за владимирський великокняжий престол, але загинув у одній із сутичок. По його смерті князем став брат Іван Данилович Калита (1325 – 1341 рр.). Слово “калита” означає “грошовий мішок”. Це був князь-скнара. Про його багатства ходили легенди, проте все воно могло вміститися в одній скрині. Володіння Калити були значно меншими, ніж сучасна Московська область. Проте за його правління сталися вагомі перетворення, що змінили долю Московського князівства.

У 1325 р. Іван Калита перевіз до себе на проживання пристаркуватого митрополита галицького Петра Волинця. Через рік Петро помер. Його поховали в недобудованому Успенському соборі. Як розповідає літопис, біля його гробу відбувалися різні дива. По деякім часі Петро вже як святий. Наявність святих мощей Петра і резиденції митрополита перетворили Москву на духовний центр Північно-Східної Русі, а московські князі почали претендувати на політичне панування у цьому регіоні.

Важливим у зростанні Москви став перехід на службу до московського князя боярських родин із різних міст колишньої Київської Русі.

Заповітною мрією московських князів було отримати ханський ярлик на велике княжиння, а це означало право на стягування данини для Золотої Орди. Основним суперником Москви у боротьбі за ярлик було Тверське князівство. У боротьбі між князівствами застосовувались будь-які засоби: підступи, доноси, вбивства. Зрештою, ярлик у 1328 р. дістався Івану Калиті, який використав антитатарське повстання у Твері. Московсько-татарські війська розгромили Твер. Після смерті Івана Калити його політику продовжили його сини Семеон Гордий (1340 – 1353 рр.) та Іван Красний (1353 – 1359 рр.).

4,4(60 оценок)
Ответ:
minoraNika79
minoraNika79
29.03.2021

Формування англійської парламентської монархії» Славна революція " 1688 року на шляху формування парламентської монархії в Англіїв 1685 р., у лютому, Карл II помер. На престол вступив його брат герцог Йоркський під ім'ям Якова II.У 1688 році, через три роки після воцаріння Якова II, Торі і віги, об'єднавшись ненадовго, здійснюють так звану «славну революцію». Яків був усунений (і втік з країни), а на його місце був зведений штатгальтер Голландії Вільгельм Оранський.Причини зміщення Якова II - в його політиці. Тільки що, зробившись королем, він став виганяти вігів-суддів, позбавляти міста їх старовинного самоврядування, готував реставрацію

Ірландія, Австралія, Індія

Объяснение:

4,7(7 оценок)
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ