У кінці IX ст. рівень державної організованості східних слов'ян все ще був низьким, частина племен не входила до племінних об'єднань, або охоплювалася ними частково. Існували невеликі держави або напівдержавні племінні княжіння. У той самий час процес державотворення в Європі розширювався. Зокрема, германські племена боролися за об'єднання і створили державу Карла I Великого, у VII ст. виникає Болгарська, в Х ст. Польська, Чеська, Угорська та ін. Цей процес у Західній та Центральній Європі не міг не стимулювати державотворчість у східних слов'ян. Провідну роль у становленні Русі відіграло Полянське князівство з центром у Києві.
Слов'янські племена, в яких відбувалося майнове розшарування, виділилася керівна верхівка, підійшли до такого рівня соціально-економічного розвитку, коли державність, що охоплювала б усі племена, стала історично необхідною. І тому зміна династій 882 року, злиття Новгородського[19] і Київського князівств у єдине державне ціле сприяли об'єднанню з часом усіх східнослов'янських племен у єдину державу — могутню Давньоруську державу.
2)Нашествие монголов на Руси началось в 1237 году, тогда под руководством хана Батая семидесяти пяти тысячное войско начала вторжение.
3)город Козельск
4)Монгольская империя - одно из крупнейших государств в истории человечества, сформировавшееся в XIII веке, благодаря завоеваниям Чингисхана. Просуществует, как единое государства крайне недолго (1206-1294), в период единства столицей государства будет - Каракорум.
5)для сбора налогов
6)Ярлык
7) Орда могла сразу выставить 100-200 тыс воинов, а рыцарей на Чудском озере было всего 10-12 тыс. против 15-17 у Александра.
русские войны не всегда ладили между собой.
русские войны дрались пешими .
князья постоянно ругались и ссорились.
8)15 июля 1240 года князь Александр Ярославович одержал победу в битве на Неве, разгромив шведов и получив прозвище Невский.
9)Грюнвальдская (Танненбергская) битва — решающее сражение "Великой войны" 1409—1411 годов, произошедшее 15 июля 1410 года между союзным польско-литовским и тевтонским войсками.