М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
svetik040201p01o4x
svetik040201p01o4x
23.11.2021 12:40 •  История

Дайте оценку политике ивана калиты.раскройте причины возвышения москвы.

👇
Ответ:
1111POLINA1111
1111POLINA1111
23.11.2021
Иван 1 Данилович  Калита(1325-1340) 
1) Присоединил Галич, Углич, Белоозеро, часть Ростовского княжества
2) Поддержание хороших отношений с ордой
3) 1327 участие в карательном походе против Твери
4) Получил право сбора дани с русских земель
5) Принял меры против разбойников
6) 1325 - перенёс митрополию из Владмиира в Москву
 
Итог: Московское княжество - самое сильное на Руси, при нём великая тишина(монголы не приходят). Рост населения и хозяйственное развитие.
4,6(66 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Ника85527
Ника85527
23.11.2021

ответ:Вже в середньому XI століття в старовинному київському державі - Русь стали представити ознаки вироблених на власних князівствах і землях. З'являється всі нові і нові князівства. Феодальної держави значний цьий ПЕРІОДУ Став Залісся , Галицько-Волинська , Турово-Пінська , Чернігівська , Полоцька , Смоленська князівство, Новгородська и Псковська феодальні республікій.

Притока підтверджена під ходом Ростово-Суздальської землі. Місцеві князі почали вперту боротися за оволодіння великим князівством. Князем Юрієм Долгорукими були нові міста - Дмитрів , Кострома та ін. В 1169 році, при Андрії Боголюбського , країни Залісся великою незалежністю від Русі, їхні війська пограбували Київ, а Андрій Боголюбський проголосив себе незалежним від великих князівських київських володарем. При Всеволоді Великій Гнізді з'явилося явище нових феодальних центрів, виготовлених Залісся , використовуваних завжди в XIII столітті виявилися князівства Переяславське , Ростовське, Суздальське ,Ярославське , Тверське , Московське речі.

Першим удімним князем на Москві став син Олександра Невського Данило Олександрович , який отримав ханський ярлик у 1277 році. З 1330 р. - надлішні князі, за рідкісними винятками у використанні ханського ярлика на правосуддя данини. З подальшим розширенням земельних московських князів та централізацією влади для використання татарських баскаків потрібно було досягти до кінця XV століття, що доводиться дотримуватися осередку єдиного московського великого князівства

Объяснение:

4,4(91 оценок)
Ответ:
ksuha0812
ksuha0812
23.11.2021

ответ:Народився 20 березня 1639 р. у с. Мазепинці (нині Білоцерківський район Київської області). Належав до родини відомої правобережної української шляхти. Початкову освіту отримав у школі Київського братства, згодом закінчив Києво-Могилянський колегіум та Єзуїтську колегію у Варшаві. Протягом трьох років навчався у Німеччині, Італії, Франції та Голландії, де здобув блискучу європейську освіту, досвід європейського політичного та культурного життя. Знав кілька іноземних мов. Формування національно-політичних переконань І. Мазепи відбувалося під час служби при гетьманах П. Дорошенкові та І. Самойловичеві, які мали програми відродження самостійної й соборної української держави.

І. Мазепа був першим українським гетьманом, який незмінно тримав гетьманську булаву протягом майже 22 років (8081 днів). Цей період характеризувався економічним розвитком України-Гетьманщини, стабілізацією соціальної ситуації, піднесенням церковно-релігійного життя та культури.

На початку XVIII ст., в умовах Північної війни (1700—1721), гетьман І. Мазепа в союзі з польським королем Станіславом Лещинським та шведським королем Карлом ХІІ здійснив спробу реалізувати свій військово-політичний проект, метою якого був вихід з-під протекторату Московської держави і утворення на українських землях незалежної держави.

Помер у ніч з 21 на 22 вересня 1709 р. у с. Варниця поблизу м. Бендери. Похований у монастирі Св. Георгія (Юрія) м. Галац (Румунія).

Вагомий внесок, зроблений Іваном Мазепою у розбудову української козацько-гетьманської держави та її культури полягає у такому:

І. Державно-політична діяльність Івана Мазепи.

Завдяки дипломатичному хисту Мазепа зумів налагодити стосунки як з царівною Софією та фактичним керівником московського уряду кн. В. Голіциним, так і з їх наступником — царем Петром І, що врятувало Україну від можливих руйнацій після державного перевороту у Московській державі 1689 р.

Незважаючи на заборону міжнародних дипломатичних зносин, зафіксовану у «Коломацьких статтях» — угоді між Україною та Московською державою, підписаною під час обрання Мазепи гетьманом, він мав численні зв’язки з монархічними дворами Європи, зокрема, Веттінів у Польщі, Гіраїв в Криму та ін.

З метою оборони південних кордонів побудував фортеці на півдні України, зокрема, Новобогородицьку та Ново-Сергіївську на р. Самара.

Прагнучи знайти опору серед козацької старшини Лівобережної України, Мазепа дбав про забезпечення її представників маєтностями, про що свідчать гетьманські універсали Василю Борковському, Прокопу Левенцю, Михайлу Миклашевському, Івану Скоропадському та ін. В той же час І. Мазепа захищав інтереси простих козаків та посполитих, що було зафіксовано універсалами від 1691, 1692, 1693, 1701 років та інших, в яких регулювалися питання оподаткування та відробіток («панщина»).

Вихований у принципах меркантилізму, Мазепа в різн сприяв розвиткові економіки держави, насамперед промисловому виробництву та торгі

Объяснение:

4,4(27 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ