ответ:Християнство як державну релігію в Римській державі запровадив Константин Великий.
Падіння Західної Римської імперії відбулося в 476 році.
Християнську перекву очолювали єпископи та папи Римські.
Українці належать до слов'янської етнографічної групи.
Римська імперія розпалася на Західну Римську імперію та Східну (Візантійську) Римську імперію.
Верховного бога слов'ян називали Перуном, а богом сонця - Дажбогом.
Оберіть 2 твердження, які характеризують життя та діяльність імператора Костянтина:
Костянтин пересунув столицю імперії з Риму до Константинополя.
Він визнав християнство рівноправною релігією в Римській імперії.
Велике розелення слов'ян відноситься до процесу розселення та розширення територій слов'янських племен.
Християнство - релігія, що базується на вченнях Ісуса Христа та має свої основні святині, обряди та віровчення.
Слова та словосполучення, які стосуються християнського віровчення:
Євангеліє
церква
Папа Римський
Виправлене речення:
У 395 році імператор Феодосій І поділив імперію між своїми двома синами, що призвело до утворення Східної Римської імперії (Візантійська імперія) та Західної Римської імперії.
11.Давні слов'яни жили в розмаїтих територіях, розташованих в Центральній та Східній Європі, у період з 5-го до 10-го століття. Їхнє життя було нерозривно пов'язане з природою і сільським господарством. Вони займалися землеробством, розведенням худоби та рибальством. Слов'яни жили в сільських поселеннях, які складалися з дерев'яних хат і виготовлялись з місцевих матеріалів.
У їхньому побуті велику роль відігравали сім'я, родина та община. Сім'я була основною одиницею суспільства, а родові зв'язки та традиції мали важливе значення. Давні слов'яни вірили в різноманітних богів та духів, і їхня релігія була пов'язана з природою та її циклами.
У культурі давніх слов'ян велику роль відігравали музика, поезія та народні звичаї. Вони мали багатий фольклор, включаючи епічні пісні та казки. Ремесла, такі як кераміка, вишивка та гончарство, розвивалися також у слов'янському суспільстві.
Слов'яни мали своє писемність - рунічне письмо, але більшість інформації про них передавалась усно і зберігалась у вигляді усної традиції.
Важливим аспектом культури давніх слов'ян була природна мудрість, пов'язана з природних явищ та природними циклами.
Загалом, життя, побут і культура давніх слов'ян були сильно пов'язані з природою, родинними традиціями та релігійними віруваннями.
Объяснение:
У другій половині XVIII століття на українських землях відбувалися значні зміни в розвитку освіти. Одним з найважливіших подій цього періоду було відродження Києво-Могилянської академії. В цей час академія відіграла важливу роль у формуванні освітньої та культурної сфери українського суспільства.
Після відродження академії у другій половині XVIII століття були здійснені певні зміни у її розвитку. Одним з найважливіших аспектів було зміцнення академії як навчального закладу. Викладання університетських предметів було розширено, включаючи філософію, математику, фізику, мовознавство та інші галузі. Збільшено кількість викладачів і введено більш систематичний навчальний план.
Також відбулися зміни у структурі академії. Було введено дві нові факультети - філософський і медичний. Це дозволило розширити спектр предметів, що викладалися, і надавати більш різноманітну освіту.
У розвитку Києво-Могилянської академії в сучасні часи також відбулися зміни. Академія перетворилася на Національний університет "Києво-Могилянська академія" і продовжує грати важливу роль у вищій освіті в Україні. Вона стала більш інтернаціоналізованою, встановила партнерські зв'язки з іншими університетами та науковими установами. Університет також розширив свою академічну пропозицію, включаючи нові спеціальності та програми навчання.
Объяснение: надеюсь
"Великая реформа 1861 года" ( "Крестьянская реформа") довольно-таки противоречива. Александр II, как известно, старался во многом походить на европейские державы и тем самым, он считал, что с лёгкостью завоюет авторитет у простого русского народа. Российская Империя одна из самых последних отменила крепостное право. Так бы, я думаю, что если не отменяли так называемое рабство в Европе, то и у нас бы реформы такого рода не было. Но чтобы не выглядеть "отсталым" в глазах глав европейских держав, Александр II пошёл на отчаянный шаг, называемый "Крестьянской реформой". Скорее, наш император думал о своей репутации у соседних государств, нежели о народе, хотя, мне кажется, что для народа это тоже был шаг вперёд. Поэтому оценка этих изменений весьма противоречива. Но если бы, я считаю, не боязнь Александра II потерять авторитет, то не было бы, наверное, свободы. Но, мне кажется, проблем после этой реформы меньше не стало, и если бы не Александр II, то скорее всего другая глава России провела бы такую реформу.