Объяснение:
Говорить о современной Украине не корректно так как она появилась только в 20 веке, когда европейская цивилизация уже была сформирована.
Следовательно, можно рассуждать о влиянии украинской культуры только с 13 века (момент окончательного разделения древнерусского народа на три ветви) до 19 века включительно. В весь этот период украинский народ не имел собственной государственности (если не считать короткого периода Хмельницкого) а потому украинская культура оказывала влияние только на ближайшие народы с которыми контактировала (в большинстве случаев входила в состав государства) Польша, Россия, Австрия, Венгрия- вот те страны которые так или иначе контактировали с украинской культурой. В основном Польша и Россия. Именно на эти страны украинская культура оказала максимальное влияние. Российская и украинские культуры очень близки как в силу общих корней так и в силу постоянного контакта, и разделить где заканчивается российская культура и начинается украинская очень сложно. Многие этнические украинцы сильно обрусели, одни сохраняли контакт со своей культурой (Гоголь к примеру) другие нет. Другие же всегда помнили кто они (Шевченко, который множество своих произведений писал на русском).
В целом же отмечу, что украинская культура это культура села, она не направлена на внешнее распространение. Потому главным влиянием на культуру соседей были общие обороты речи, кулинарные рецепты, фольклор.
Можно так же вспомнить о Филиппе Орлике который первый в Европе создал первую же Конституцию, но во первых она не была принята, во вторых может смело считаться не источником правовой мысли Европы а ее прямым следствием.
P.S. Чуть не забыл, украинская культура один из оплотов православия. Даже сейчас на территории современной Украины действуют три Лавры, а в России у примеру всего две.
Говорити про сучасну Україну не коректно так як вона з'явилася тільки в 20 столітті, коли європейська цивілізація вже була сформована.
Отже, можна міркувати про вплив української культури тільки з 13 століття (момент остаточного поділу давньоруського народу на три гілки) до 19 століття включно. У весь цей період український народ не мав власної державності (якщо не брати до уваги короткого періоду Хмельницького) а тому українська культура впливала тільки на найближчі народи з якими контактувала (в більшості випадків входила до складу держави) Польща, Росія, Австрія, Угорщина - ось ті країни які так чи інакше контактували з українською культурою. В основному Польща і Росія. Саме на ці країни Українська культура справила максимальний вплив. Російська і українські культури дуже близькі як в силу спільних коренів так і в силу постійного контакту, і розділити де закінчується російська культура і починається Українська дуже складно.
Внесок : Русь постає як могутня централізована держава Східної Європи Продовження Візантійських традиції на словянських країнах Створення самобутньої православної культури Русі 988 рік –Хрещення Володимиром Великим Київської Русі
Київська Русь, освоївши кращі досягнення європейських народів, східних слов’ян, протягом ХІ-ХІІ ст. вибудувала самобутню і високу культуру, яка посіла визначне місце серед культур країн Європи та світу. Внесок Київської Русі у розвиток світової культури
Численні археологічні знахідки та писемні джерела свідчать про самобутність культури Київської Русі й с твердження окремих науковців про іноземні впливи на неї, які особливо були популярними серед учених у ХІХ і на початку ХХ ст.
На основі багатої фольклорної традиції розвивається оригінальне письменство (художня література, повчання, ораторська проза, літописи, агіографія). Разом із народом і в середовищі народу жили обрядова усна творчість, казки, історичні перекази, легенди, ліричні пісні, прислів’я, приказки, загадки. Майже у первозданному вигляді до нас дійшли високі взірці обрядової поезії – колядки та щедрівки. Широко побутувала в Київській Русі перекладна література: філософські й богословські трактати, апокрифи, романи і повісті, історичні хроніки та вибране з них, так звані Ізборники. Вони істотно розширювали кругозір та світосприйняття давньоруського читача. Із прийняттям християнства витісняється традиційна дерев’яна архітектура, на зміну їй приходить мурована, візантійського типу, яка частково ввібрала в себе традиції будівничих Русі. Із кам’яним зодчеством приходить на Київську Русь монументальний живопис – фрески та мозаїки, з’являється іконопис.
Культурні памятки Русі
Золоті́ воро́та» — головна брама стародавнього Києва, пам'ятка оборонної архітектури Київської Русі, одна із найдавніших датованих споруд Східної Європи[1], символ Києва[2]. Свою назву одержали за аналогією із Золотими воротами в Константинополі (Царгороді) Золоті ворота
Чудеса света – это древнейшие памятники архитектуры, которые по праву считаются самыми великими творениями рук человека.
Сфинкс- мифическое существо,напоминающее тело льва или большой собаки.
Обеликс- вымышленный галльский воин( мужчина огромного роста и тучного телосложения, обладающий невероятной силой).
Колонна-архитектурное сооружение,в виде высокого столба, имеющее вид высокого цилиндра и чаще всего служащее опорой