М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
elyakhina1976
elyakhina1976
15.06.2021 05:31 •  История

Основные тенденции развития исламского мира

👇
Ответ:
ArinaMiji
ArinaMiji
15.06.2021
Сунниты, шииты и хариджиты. 
4,6(51 оценок)
Ответ:
laurenR
laurenR
15.06.2021
Основные направления в исламе и современный мусульманский мир. Развиваясь на протяжении многих веков, ислам как религия не мог оставаться неизменным. Уже в процессе формирования ислама в середине VII века произошел раскол, определивший его два основных направления: суннизм, которого придерживается большинство мусульман, и шиизм. Последний представлял раскольников в исламе. После смерти пророка исламскому обществу потребовались четкие писаные законы, освященные великим именем. Первый халиф (заместитель) Абу Бакр поручил бывшему секретарю пророка Зейду собрать все записи и создать вариант Корана. После того, когда Зейд свел все версии к единой редакции и этот текст был канонизирован, первоначальные записи были уничтожены. Сунниты признали этот текст целиком и безоговорочно. В период правления халифа Османа выделилась группа сторонников Али ибн Аби Талиба, являвшегося одновременно двоюродным братом и зятем Мухамеда, и стала настаивать на высшей духовной и светской власти. Сторонники Али, получившие название шиитов (шиа — партия, группа, секта), считали, что Зейд исключил из окончательного текста Корана те места, в которых отмечены отношения Мухамеда к Али. Шииты утверждали, что перед смертью Мухамед сделал Али своим законным преемником, что было скрыто новым текстом писания.
С той поры партия сторонников Али приобрела характер религиозного сектантского движения, противостоящего ортодоксальному направлению суннитов. В Иране и Ираке шиитские общины стали составлять большинство населения. В отличие от суннитов, которые считали Мухамеда высшим божественным символом, имевшим связь с Аллахом, для шиитов была важна святость не только пророка, но и Али, чей авторитет базировался на родственной близости с Мухаме-дом. Родились легенды, что Аллах почитал Али за равного Мухамеду. В соответствии с ними появилось учение о святых имамах. Суть состояла в том, что предводителем правоверных может быть только имам из числа потомков пророка, потомков Али, который был последним из так называемых праведных халифов. Это учение в современных условиях было использовано аятоллой Хомейни, стремившимся подтвердить не только право на утверждение своей духовной и сзетской власти в Иране, но и легитимность религиозно-политических преобразований в стране, освященных духом ислама. Он причислял себя к «каидам», к потомкам великого рода Мухамеда. Хомейни правил как современный единственный представитель праведного последнего имама. Трудно себе представить гигантскую связь времен, которую связывают предания, истории, и верования народов.
4,4(15 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
buchelnikova84
buchelnikova84
15.06.2021

Головною причиною є те, що перші літери були стилізовані і являли собою окрему картинку. Зазвичай автори писемних пам'яток вважали за потрібне додати до просто тексту ще й ілюстрацію, а також різноманітні орнаменти, тому такі книги були своєрідним поєднанням як писемних так і образотворчих пам'яток. Також через цінність матеріалів та величезну трудоємність вони були надзвичайно дорогі та існували в невеликій кількості, тому були розкішшю.

Найдавніші рукописні книги з'явились в Україні у період Київської Русі із запровадженням християнства. У першій половині XI століття князь Ярослав Мудрий заснував при Софійському соборі скрипторій (майстерню для переписування книг), забезпечений великою бібліотекою, кваліфікованими писарями і художниками. Саме звідси вийшли найдавніші рукописні пам'ятки: Остромирове Євангеліє (1056-1057), Ізборники Святослава (1073 і 1076). Книжна справа в цей час була добре налагоджена і в Києво-Печерській лаврі. У XII-XIV ст. важливими центрами книгописання стають монастирі Галицько-Волинського князівства (звідси, ймовірно, походять Христинопольський Апостол, XII ст.; Бучацьке Євангеліє, 12-13 ст.; Добрилове Євангеліє, 1164; Холмщини Євангеліє (Холмське Євангеліє), кінець XIII ст.; Бесіди Григорія Двоєслова, друга пол. XIII ст.; Євсієве Євангеліє, 1283), а також Чернігівського, Новгород-Сіверського, Переяславського князівств (пам'ятки не збереглися). До київського книжкового осередку належить найвидатніша пам'ятка рукописного мистецтва ранньої доби -- Київський Псалтир (1397), оздоблений 302 високохудожніми мініатюрами. Найдавніші книги переписувались на пергаменті (спеціально обробленій і пристосованій для письма шкірі молодих тварин -- ягнят, телят, козенят). Тривалий час пергамент був привізний, лише з XII-XIV ст. почали користуватись матеріалом місцевого виробництва. Давні книги переписувались уставом -- високим, урочистим письмом, що передбачало пропорційність кожного знака. Робота переписувачів була дуже повільною і вимагала скрупульозного виконання. У художньому оформленні книг переважали орнаменти "візантійського" і "тератологічного" ("звіриного") типу, мотиви, запозичені з книг болгарського походження, проте з включенням оригінальних елементів.

Объяснение:

4,5(77 оценок)
Ответ:
Dirolling
Dirolling
15.06.2021

Объяснение:

1. Зростанням він був більше шести футів (понад 180см), але за своєю надзвичайною худорби здавався ще вище. Худе, вузьке як бритва особа з великим яструбиним носом, квадратним, трохи виступає вперед підборіддям і невеликими близько поставленими сірими очима, блискучими і «гострими, як рапіри», пронизують «допитливим поглядом».

2. Предки Шерлока Холмса були захолустными поміщиками, але він вважав, що схильність до мистецтва в нього в крові і йде вона від бабусі, яка була сестрою французького художника Верне — баталіста і автора низки картин зі східної життя.

3. У коледжі Холмс був відлюдькуватим, багато роздумував над усім, що бачив і чув навколо — вже тоді він починав створювати свій метод.

4. Після першого розкритого злочину («Глорія Скотт») батько єдиного друга Холмса сказав, що «всі слідчі в порівнянні з вами — немовлята». «Саме перебільшена оцінка моїх здібностей навела мене на думку, що це могло б бути моєю професією, а до того дня це було захоплення, не більше».

5. Вперше приїхавши в Лондон, Холмс оселився на Монтегю-стріт, зовсім поруч із Британським музеєм, де і проводив своє дозвілля, вивчаючи всі ті галузі знання, які могли б стати в нагоді в його професії.

6. Не секрет, що Холмс був наркоманом. Він регулярно робив ін'єкції морфію і кокаїну, вважаючи, що наркотики дивно стимулюють розумову діяльність і прояснюють свідомість, так що їх побічною дією можна знехтувати.

7. Холмс написав досить багато наукових робіт, серед яких: «Визначення сортів тютюну з попелу» (про попелі ста сорока різних сортів трубкового, сигарного і цигаркового тютюну); дослідження впливу професії на форму руки і робота про відбитки слідів (про використання гіпсу для збереження відбитка).

8. Професійно займався боксом. Був одним з кращих боксерів у своїй вазі.

9. Свою скрипку роботи Страдіварі купив у єврея — лахмітника на Тотенгем-Корт-роуд за 55 шилінгів. Справжня ж її ціна — не менше 55 гіней.

10. «Всяке життя — це величезна ланцюг причин і наслідків, і природу її ми можемо пізнати по одному ланці».

11. Ненавидів будь-які форми світського життя.

12. Любив німецьку музику, більше ніж французьку або італійську, тому, що вона «багата глибокими думками».

13. «Вивчення Лондона — моя пристрасть». Холмс знав усі закутки, і проїжджаючи по місту з закритими очима, міг визначити, в якому районі знаходиться.

14. Приклад розкішної вечері — парочка холодних вальдшнепів, фазан, паштет з гусячої печінки і кілька запорошених, покритих павутиною пляшок старого вина.

15. А ось ще одне меню, вибране Холмсом для прийому гостей — устриці, пари куріпок і невеликий вибір білих вин.

16. «Мій мозок бунтує проти неробства»

17. «Я бачу вищу нагороду в самій роботі, в можливості застосовувати на практиці мій метод».

18. «Найголовніше — не допускати, щоб особисті якості людини впливали на наші висновки. Емоції ворожі чистого мислення».

19. До речі, про почуття. «Любов — річ емоційна, і, будучи такою, вона протилежна чистому і холодного розуму. А розум я, як відомо, ставлю понад усе. Що стосується мене, то я ніколи не одружуся, щоб не втратити ясності розуму».

20. «Я ніколи не роблю винятків. Виключення спростовують правило».

21. Любив імпровізувати на скрипці.

22. Холмс був напрочуд м'який і делікатний у поводженні з жінками. Він не любив жінок і не вірив їм, але тримався з ними завжди по-лицарськи чемно.

23. «Жінкам ніколи не можна повністю довіряти, навіть кращим з них».

24. Єдиною дамою, якою захоплювався Холмс, Ірен Адлер — «ця Жінка».

25. «В мені закладено якості і великого ледаря і запеклого забіяки».

26. Холмс — справжній драматург. Його художні інстинкти вимагали гарної режисерської постановки сцен. «Наша справа було б нудним, якби ми час від часу не фарбували його драматичними подробицями, які надають блиск здобутим нами результатами».

27. Холмс був «по-котячі» охайний: ідеально поголені щоки, сорочка без єдиної плямочки — навіть в похідних умовах.

28. Незважаючи на те, що у своїй розумовій роботі Холмс був найточнішим і аккуратнейшим з людей, а його одяг завжди відрізнялася не тільки охайністю, але навіть вишуканістю, у всьому іншому «це було саме безладне істота у світі».

29. Сигари Холмс тримав у відерці для вугілля, тютюн в шкарпетці перської туфлі, а листи, які чекали відповіді, прикалывал перочинны ножем до дерев'яної дошці над каміном.

30. Любив стріляти з револьвера, прикрашаючи стіну патріотичним вензелем «V. R.»

31. Розбирав папери не частіше одного — двох разів на рік.

32. Незнання Холмсом літератури сильно перебільшена: він, наприклад, читав Петрарку і не раз цитував листування Гюстава Флобера і Жорж Санд.

33. До сніданку Холмс зазвичай палив люльку, набиту залишками різних табаков, які ретельно збирав і сушив на камінній дошці.

34. Звичайний сніданок — яєчня з шинкою і кави.

Подробнее - на -

4,5(37 оценок)
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ