Ярослав Мудрый сын Владимира Красного Солнышки.Ярослав был мужиком договоро .Вопросы решал культурно.При Ярославе Мудром было построено много монастырей и храмов, был избран митрополит Иларион.К главной его заслуге относится издание "Русская правда" это сборник законов и наказаний за несоблюдение законов.Ярослав вел упор на развитие культуры.Привожу пример: укрепление границ, возврат территорий и т.д.
Можно учитывать,то,что Ярослав был дипломатом,как и его отец Владимир.Вел хорошие отношения с Византией и Швецией.
Ярослав був четвертим сином Володимира Великого. Мудрий – це не просто прізвище, це характеристика великого князя. Дійсно, Ярослав був освідченою та розумною людиною. Він вправно зумів дійти до влади, поборовши своїх братів. Ярослав Мудрий дбав про освіту та культуру свого народу, зробив великий внесок у розвиток Київської Русі. Великий князь зміцнив роль християнства, яке започаткував у державі його батько. Київська Русь за часів правління Ярослава Мудрого перетворилась на могутню європейську державу.
Объяснение:
Всё чем могу
Зовнішньополітична діяльність Б. Хмельницького переслідувала мету - забезпечити найбільш сприятливі умови для ведення військових дій, а також не допустити створення коаліції держав на чолі з Польщею. Як відомо, Б. Хмельницький насамперед налагодив зв'язки з Кримським ханством. Водночас гетьман вів активні переговори з Туреччиною, обмінюючись посольствами, заявляв про готовність прийняти протекторат султана (1651).
Іншим об'єктом зовнішньої політики Української держави була Молдова. Гетьман підтримував взаємини з правителями Трансільванії і Валахії, прагнув налагодити контакти з Венеціанською республікою та Браденбургом. Відомо, що до Б. Хмельницького написав листа навіть керівник англійської буржуазної революції Олівер Кромвель.
Події Національно-визвольної війни набули широкого міжнародного розголосу. Особливо світ сколихнув факт утворення Української гетьманської держави. Ці події європейські володарі сприйняли неоднаково. Їхнє ставлення зумовлювалося складними міждержавними відносинами, зовнішньополітичними інтересами багатьох країн, неоднозначними, часто суперечливими, подіями. Розподіл сил у тогочасній Європі визначали реформаційні та контрреформаційні рухи. У зв'язку з цим усі країни поділялися на три табори: католицький, протестантський і православний.
Отже, Українська гетьманська держава виникла й розташовувалася в регіоні, де в середині XVII ст. домінували великі держави - Річ Посполита, Московська держава, Османська імперія. Вони не були зацікавлені в існуванні самостійної й міцної Української держави - це суперечило їхнім політичним намірам щодо українських земель і порушувало рівновагу сил між державами