ответ:На початку XX ст. національно-визвольний рух у Наддніпрянській Україні набув політичного характеру: його учасники усвідомлювали необхідність боротьби за українську державу. У січні 1900 р. в Харкові діячі студентського руху Д. Антонович, Б. Камінський, М. Русов та інші разом із членами "вільних громад" заснували Революційну українську партію (РУП). її програму виклав адвокат М. Махновський у брошурі "Самостійна Україна". В ній він закликав народ до боротьби за єдину й неподільну вільну самостійну Україну від Карпат до Кавказу. РУП обстоювала інтереси селянства, працювала в масах. Рупівці взяли активну участь в селянському русі. У 1900-1901 рр, в Україні відбулося 670 селянських виступів, а 1902 р. він охопив Полтавську, Київську, Харківську губернії. Селяни палили поміщицькі маєтки, ділили їхні землі. Повстання придушувалися збройною силою, але це лише загострювало суперечності.
У 1902 р. М. Махновський створює Українську народну партію (УНП). Її основними цілями, сформульованими М. Міхновським у кількох програмних Документах, були: просвіта українського народу шляхом роз'яснення його національних інтересів; побудова самостійної демократичної держави; націоналізація землі й передача її селянам без викупу; усуспільнення засобів виробництва й ліквідація експлуатації. Лідер УНП М. Міхновський зробив вагомий внесок у справу розбудови української державності, вказавши на те, що нашому народові слід іти до незалежності, використовуючи досвід західної цивілізації.
1904 р. частина членів РУПу утворила Українську соціал-демократичну спілку, яка на початку 1905 р. влилася до меншовицької фракції РСДРП на правах її автономної секції. Інша частина під керівництвом В. Винниченка, С Петлюри й М. Порша у грудні 1905 р. проголосила утворення Української соціал-демократичної робітничої партії (УСДРП). Це одна з найчисленніших партій, яка обстоювала ідеї автономії України, конфіскації земельної власності й демократизації суспільного" життя. Не визнаючи більшовицького революційного екстремізму, лідери партії не погоджувалися увійти до складу РСДРП. На таких же позиціях стояла Єврейська соціал-демократична робітнича партія "Бунд", що діяла в середовищі єврейського пролетаріату і ремісничого люду в Україні.
Объяснение:
1. 1817- 1864 ( началась война в правление Александра 1 закончилась в правление Александра 2)
2.Причины: после присоединения Грузии к России, народы Кавказа ( их называли горцами) оказались окруженными русскими владениями + правительство России предприняли попытки вести свой законы на территории Кавказа + мы запрещали горцам совершать грабительские набеги на соседей+ запрет на торговлю с захваченными пленниками.
горцам оказали Турция и Англия.
4.итог: 21 мая 1864 были окончательно присоединены и подавления восстания народов Кавказа , это культурному и экономическому развитию этих народов.
Русско-иранская :
1. 1826-1828
2. причины: иранский шах решил вернуть территории , отошедшие к России по договору 1813 года .
3. активная поддержка Ирана от Англии
4. в 1828 году в туркманчане подписан договор, по которому к России отошли Ереванское и Нахичеванское ханства , мы получили право иметь флот на каспии + выплата 20 млн. рублей
Русско- турецкая война
1. 1828-1829
2. причины : сразу после окончания иранской войны Россия начала войну с Турцией, ведь раньше этому столкновению сильно мешал Иран. Сейчас он будет восстанавливать свою армию и экономическое положения , а у России реальный шанс разбить Турцию.
3. союзников не было ни у одной из сторон.
4. итог: 2 сентября 1829 был подписан Адрианопольский мирный договор , по которому Россия приобрела устье Дуная, восточное побережье чёрного моря от устья реки Кубани и до порта Св. Николая + Босфор, Дарданеллы открыты для торговых путей всех стран+ авторитет России на мировой арене+ внутренняя автономия Греции, Сербии,Молдавии, Валахии.