в казахстане и на сопредельных его территориях были сформированы четыре казачьих войска: уральское, оренбургское, сибирское и семиреченское. основными функциями, которые выполняли воинские подразделения казаков в российской империи, были: во-первых, активное участие в присоединении к россии новых земель. во-вторых, они охраняли границы от вторжения войск соседних государств. в-третьих, казачьи войска участвовали в подавлении национально-освободительного движения народов россии и выступлений крестьянства и рабочего класса. к примеру, казаки участвовали в подавлении польских восстаний, выступлений народов кавказа, средней азии и казахстана. казаки участвовали и в подавлении первой революции 1905-1907 гг. в-четвертых, они участвовали практически во всех заграничных походах армии в xviii-нач. xx вв. к военной службе казаков добавлялись натуральные повинности. они выполняли фортификационные работы, ремонт и строительство дорог, мостов. в их функции входили заготовка и перевозка леса, сопровождение почты. для того чтобы казаки верно служили самодержавию, им отводили самые лучшие земли. земельный надел казаков был намного больше, чем у крестьян: надел казаков мужского пола в среднем равнялся 30 десятинам. офицерам предоставляли намного больше земель. обер-офицеры имели от 200 до 600 десятин земли, штаб-офицеры - от 400 до 1000, а генералы - от 1500 до 3000. казаки были наделены также правом исключительного пользования соляными промыслами, лесами, реками и озерами. казаки обязаны были выходить на службу со своим собственным вооружением, обмундированием и лошадьми. до 1835 г. казаки служили поголовно, по очереди, по жребию и по найму. позднее срок службы всех казаков российской империи был определен в 30 лет.
казачьи войска обладали высокими боевыми качествами. они составляли значительную часть кавалерии российской армии. в сер. xix в. в военное время российские казаки могли выставить до 160 тыс. человек. численность казачества росла не только за счет естественного прироста, но и путем перевода в это сословие российских крестьян. состав казаков, особенно сибирских, в xviii-нач. xx вв. пополнялся и за счет пленных шведов, французов и поляков. в казаки зачислялись и представители народов - татары, башкиры и калмыки. численность казахов, перешедших в казачье сословие, была незначительной. отношения между казаками и казахами складывались по-разному. с одной стороны, между ними развернулся широкий торговый обмен, было тесное взаимопроникновение языка и культуры (тамырство), с другой - частыми были и военные столкновения. основной причиной конфликтов была борьба за земли. это обстоятельство стало причиной нападений казахов на казачьи форпосты и станицы. казаки также совершали карательные экспедиции, нападая на казахские аулы. казаки уральского, оренбургского, сибирского и семиреченского войск участвовали в подавлении национально-освободительных восстаний казахского народа.
Найважливіше завдання Паризької конференції полягала в створенні і правове оформлення нової системи міжнародних відносин. Фактично мова йшла про переділ сфер впливу між великими державами, про рішення доль народів Європи і світу, про заснування нового світового порядку.
Історична значимість цієї чадачі визначила виділення наступних основних питань: 1) мирне врегулювання німецької проблеми; 2) розробка і укладення мирних договорів з колишніми союзниками Німеччини - Австрією, Угорщиною, Болгарією і Туреччиною; 3) територіально-державне перебудову в Центральній, Східній і Південній Європі; 4) визначення статусу колишніх колоній Німеччини і володінь Османської імперії; 5) створення першої в історії людства міжнародної організації із забезпечення миру і безпеки народів; 6) особливе місце займав «російське питання», без дозволу якого неможливо було серйозно говорити про всеєвропейської мирне врегулювання.
Провідну роль в прийнятті рішень грали п'ять великих держав - організаторів конференції: США, Англія, Франція, Італія і Японія. Це були країни, «що мали інтереси загального характеру». Від їх планів і дій залежало, яким буде післявоєнний міжнародний порядок. Всі інші учасники форуму називалися державами, «мали інтереси приватного характеру», і залучалися до обговорення питань, тільки їх стосувалися. У повній відповідності з такою розстановкою сил були сформовані керівні органи конференції. Формально «верховні права» були закріплені за пленарними засіданнями конференції, на яких були присутні делегати усіх з трап-учасниць. Фактично всі серйозні питання вирішувалися в «Раді десяти», куди входили глави урядів і міністри закордонних справ п'яти держав. Важливі функції з підготовки основних документів виконував «Рада п'яти», що складалася з міністрів закордонних справ держав-переможниць. Незабаром після відкриття конференції коло «вершителів доль народних» став все більше звужуватися. навесні
1919 був утворений «Рада чотирьох», в якому засідали лідери провідних держав без японського представника через незацікавленість Японії в обговоренні європейських проблем. На ділі всі важелі управління роботою конференції, так само як і вироблення всіх основних її рішень зосередилися в офіційно незареєстрованому «Раді трьох», або в «великій трійці», яку склали Вільсон, Ллойд Джордж і Клемансо.
Незважаючи на пафосні декларації про скасування таємної дипломатії і «відкритих мирних переговорах», робота конференції носила нерівноправний і здебільшого закритий характер. Голосними могли вважатися тільки пленарні засідання. Але вони скликалися всього б раз і, головне, на них лише офіційно затверджувалися вже прийняті великими державами рішення. Діяльність «Ради десяти», «Ради п'яти» і особливо «Ради чотирьох», де і розроблялися ці рішення, проходила в обстановці суворої секретності.
Питання мирного врегулювання з переможеними державами обговорювалися без участі їх представників. Так, делегація Німеччини за на Паризьку конференцію за все три рази 7 травня - для ознайомлення з початковим варіантом мирного договору; 16 червня - для вручення уточненого варіанту, який мало чим відрізнявся від початкового; і 28 червня - для підписання остаточного варіанта, який зовсім не відрізнявся від уточненого. При цьому між другим і третім «викликами» на конференцію держави-переможниці пред'явили Німеччини ультиматум з вимогою