объяснение:
декларація незалежності сполучених штатів підписана 1776 року в америці (. united states declaration of independence) — виданий другим континентальним конгресом північноамериканських колоній великої британії документ, прийнятий 4 липня 1776 року, яким було проголошено, що тринадцять колоній у північній америці стають вільними та незалежними державами і що всі політичні зв'язки між ними та королівством великої британії анулюються.
у вступній частині декларації розповідається про природність людського прагнення до політичної незалежності; визнається, що підстави для досягнення такої незалежності мають бути достатньо вагомими та недвозначними. у преамбулі окреслюється загальна філософія такого явища як уряд загалом і пояснюється правомочність революції у випадку, якщо уряд порушує базові права підданих. у декларації надається довгий перелік «неодноразових утисків та узурпацій», чинених британським урядом проти прав і свобод американських колоністів. потому згадується про спроби колоністів увагу британської влади до викладених проблем та про прикру відсутність реакції на ці спроби. як висновок, декларація містить твердження, що існують умови, за яких люди мають право змінити їхній уряд, що умови були створені внаслідок діяльності великої британії і що у зв'язку з цим колонії змушені відкинути свої політичні зв'язки з британською короною і перетворитись на незалежні держави. декларацію підписано президентом другого континентального конгресу джоном хенкоком та п'ятдесятьма п'ятьма депутатами конгресу.
ответ:
сила хеттской империи, как и других современных ей царств, основывалась на быстро развившемся новом оружии — легкой колеснице, запряженной конями; она появилась в западной азии вскоре после 1600 г. до н. э.
боевая колесница сама по себе не была новостью. у шумеров было два типа колесниц — двухколесные и четырехколесные, но колеса были сплошными, колесницы были тяжелыми, и запрягали в них, по-видимому, диких ослов. шумеры всегда полагались главным образом на свои пехотные фаланги. о последующем периоде аморейских царств мы в этом отношении осведомлены мало, но, хотя лошади были известны, они, по-видимому, не использовались для военных целей. ассирийские купцы в каппадокии использовали лошадей как тяговую силу, но их повозки все еще относились к четырехколесному шумерскому типу. легкая конная колесница на колесах со спицами принадлежит эпохе, которая последовала за падением амореев; она почти одновременно появляется в касситском вавилоне, в египте xvii династии и в новом царстве митанни на севере. она произвела революцию в характере ведения войны: отныне быстрота стала решающим фактором в битве.
1.Оба государства являлись республиками.
2.В обоих государствах власть принадлежала Народному собранию.
3.Правители выбирались на определенный срок: стратеги (Афины), консулы (Рим).