Причини прийняття християнства: а) необхідність зміцнення феодальних відношень у ранньофеодальній державі, тому що язичництво суперечило єднанню Русі; б) прийняття єдиної з Візантією релігії зміцнювало б південні межі Русі, тому що Русь одержала б на півдні авторитетного і могутнього союзника; в) прийняття християнства сприяло підняттю міжнародного авторитету Русі, так як до 988 р. Русь в очах Європи і Візантії була «дремучей, поганською»; г) прийняття християнства сприяло б зближенню з високорозвиненої Візантією - спадкоємицею культури Древньої Греції (технології, література, мистецтво, архітектура і т.п.). Розвиток подій: а) для зміцнення великокнязівської влади Володимир проводить реформу язичництва, створивши пантеон шести богів на чолі з Перуном; б) переконавшись у неспроможності язичества, як пануючої релігії феодальної держави, Володимир вирішив прийняти християнство візантійського обряду (православ'я). Щоб не потрапити при цьому у васальну залежність від Візантії, як інші, Володимир захопив Візантійську фортецю Херсонес (988 р.), і відтіля як переможець продиктував 2 умови візантійському імператору: видати за нього сестру імператора, після чого він готовий прийняти християнство; водохрещення киян мало місце на ріці Почайні в 988 році (історик 0. М. Раков називає іншу дату - 1 серпня 990 р.).
Значення прийняття християнства: а) сприяло зміцненню К. Русі як ранньофеодальної держави, підняло її міжнародний авторитет.
«Тоталитарные режимы в 30-е гг. Италия, Германия, Испания». Период, о котором идет речь иногда в европейской истории называют «межвоенным». Для него на первом этапе (2-я половина 20-х годов) была характерна стабилизация в экономике, социальных отношениях, международной жизни. Это были годы подъема производства, особенно в новых отраслях промышленности, начавших быстро развиваться в первые десятилетия ХХ в., - автомобильной, авиационной, химической, радио- и электротехнической и др. Социальные конфликты как будто сокращаются, хотя выступления трудящихся (стачка горняков в Англии в 1926г.) свидетельствовали о существовавших проблемах и противоречиях. Международные отношения второй половины 20-х гг. называют «эрой пацифизма». Процветание особенно было заметно в США. Даже в странах, принадлежавших к числу победивших в войне, положение многих отраслей хозяйства было трудным. Что же касается побежденных – Германии, Италии и др. то им стоило большого труда восстановить довоенный уровень производства, а уровень жизни населения в каждой из этих стран еще многие годы после войны оставался очень низким.
Период стабильности был прерван крахом на Нью-Йоркской бирже (24 октября 1929 г.), ознаменовавшим начало мирового экономического кризиса. Мировой экономический кризис 1929-1933гг. обострил социальные и политические противоречия капиталистического общества. Возникла угроза разрушения европейской цивилизации со стороны фашизма.