М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Лейля16
Лейля16
30.11.2022 13:05 •  История

Эссе про александра 1.эссе. требования к эссе: 1)период правления. 2) не менее 2х значимых событий. 3) указать не менее 2ч значемых личностей. 4) указать причино-следственную связь появления указанного события.

👇
Ответ:
kamilamila2005
kamilamila2005
30.11.2022
1801 – 1825 годы – период правления императора Александра I – сына Павла I и внука Екатерины II., прозванного «Благословенным». В период его правления произошло много значимых для России событий как во внутренней, так и во внешней политике.

1) Назову наиболее важные из них:

1.Реформы органов государственной власти и управления.

2. Попытки решения аграрного вопроса

3. Создание тайных организаций будущих декабристов

4. Борьба с агрессией Наполеона, стремление усилить позиции России в Европе.

2)Важнейшую роль в истории Российской империи этого периода сыграл прежде всего сам император – Александр Павлович Романов, пришедший к власти после дворцового переворота, в результате которого был убит его отец – Павел I. На первом этапе его царствования большую роль в преобразованиях сыграл ближайший сподвижник Александра М.М. Сперанский– человек прогрессивных взглядов, «светило русской бюрократии», разработавший ряд реформ. В победе России над Наполеоном главная заслуга принадлежала талантливому полководцу фельдмаршалу М.И. Кутузову.
4,5(27 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
shahmir2406
shahmir2406
30.11.2022

достижения: Неотъемлемой частью понятия «культура 19 века» в России является литература, которая в это время превратилась в одну из ведущих в мире. Писатели-классики создавали произведения, пронизанные гуманизмом и патриотизмом. Появились журналы: общественно-политический и литературный. В начале века царил сентиментализм, ярким представителем которого является Н. М. Карамзин. Затем ему на смену пришел романтизм, нашедший свое воплощение в творчестве В. А. Жуковского. Сентиментализм заставлял читателей сочувствовать героям, обладающим обостренной чувствительностью. Писатели-романтики противопоставляли героических персонажей обществу, проявляли интерес к природе и истории народов других стран.

Для любого образованного человека русская культура 19 века не представляется без имени А. С. Пушкина, формирование которого как поэта происходило на фоне патриотического подъема в обществе, возникшего благодаря победе в войне 1812 года. Как дань романтическому стилю Пушкин создает поэму «Руслан и Людмила». В южных поэмах им тема свободы. Ранние стихотворения «Деревня» и «Вольность» говорят о гражданской позиции поэта. В конце жизни А. С. Пушкин создал такие шедевры, как драма «Борис Годунов» и роман «Евгений Онегин». Поэт смог в своем творчестве охватить все жанры и доказал универсальность своего гения.

Это далеко не полный перечень достижений великой русской культуры начала 19 века. Она внесла неоценимый вклад в развитие национального искусства и образования, а также оказала огромное влияние на мировую культуру.

Стиль: Романтизм

Сентиментализм

Сатирическая проза

Реалистический роман

Народная поэма( В России )

Страна : я не знаю.

Деятель : Ну, самый популярный, Михаил Лермонтов.

4,6(80 оценок)
Ответ:
mondraj
mondraj
30.11.2022

ответ:

у період феодалізму полювання було привілеєм феодалів. проте на подніпров’ї ним займалися місцеві селяни та міщани, що приносило їм чималий дохід.

зміни відбулися і в правовому становищі селян. у цілому воно залежало від правового устрою сіл: руського (українського) чи німецького (волоського). переважна більшість сільського населення проживала в селах руського (українського) права. у xiv ст. більшість селян на українських землях були вільними й лише сплачували данину за користування землею, яка розподілялася ланами (волоками) по 16,8—21,4 гектарів між селянськими дворищами. дворище складалося з 5—10 хат (димів), у яких жила велика селянська родина. податок — подимне — сплачували з кожного диму. кілька дворищ утворювали сільську общину (село), яку очолював отаман. кілька сіл об’єднувалися у волость — копу, головою якої був старець. на зборах копи розглядалися всі важливі справи. також діяв копний суд.

крім того, за правовим становищем селяни поділялися на дві основні групи: «похожих» (вільних), які мали право відходити від феодала, та «непохожих» («отчичів»), позбавлених такого права. протягом xiv — першої половини xvi ст. відбувався процес перетворення рабів, челяді, холопів (тобто рабів) на залежних селян. (третій литовський статут у 1588 р. перевів їх у стан «отчичів».)

також селяни поділялися на різні категорії за майновим становищем. до найзаможніших належали служилі селяни — слуги, які перебували на службах, за що отримували 1—2 волоки землі й звільнялися від інших повинностей. вільними залишалися й данники, які сплачували данину державі натурою або грішми. тяглові селяни за користування землею відпрацьовували повинність (оранка поля, засівання зерна, збирання врожаю та інші роботи) зі своїм тяглом (робочою худобою) на користь держави, а згодом і на користь феодалів. серед селян було чимало збіднілих: сусідки

й підсусідки, що селилися при дворах заможних селян, коморники, які не мали свого житла й наймали комори, городники (загородни-ки), що володіли тільки , та халупники, які мали тільки хати (халупи).

селяни сплачували чимало податків і виконували різні повинності. основним державним грошовим податком у великому князівстві литовському був податок на військові потреби. селяни також відбували й державні повинності: споруджували й ремонтували замки, зводили мости та греблі, прокладали й обслуговували шляхи тощо. церкві віддавали десятину.

селяни феодальних маєтків сплачували оброк продуктами або грошима і відробляли панщину. у хv ст. панщина складала 14 днів на рік із лану (певної ділянки землі). у 1520 р. в польщі встановлюється одноденна панщина на тиждень, а в 1557 р. така сама встановлюється в литві. у закарпатті на цей час панщина складала вже два дні на тиждень. на північній буковині існувало близько 20 повинностей і податків.

дещо відмінним було становище населення сіл, де діяло німецьке, або волоське, право. кількість сіл, що користувалися німецьким правом, у xiv ст. швидко зростала за рахунок німецьких і польських переселенців. ці переселенці (осадники) сплачували пану певну суму й здобували право утворити село й посаду війта, яка ставала спадковою і надавала йому ряд привілеїв: зосередження у своїх руках адміністративної і судової влади, володіння вдвічі більшою ділянкою землі тощо. ці селяни сплачували лише оброк і не відробляли панщини. села з німецьким правом не знали общинної організації.

від кінця xiv ст. на галичині мешканці сіл із німецьким правом займалися переважно вирощуванням худоби. жителі цих сіл, об’єднані в общини, не відробляли панщину, оброк і податок вони сплачували худобою, а судилися за стародавніми звичаями і правом.

4,5(58 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ