М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
megamozg42
megamozg42
30.03.2022 11:57 •  История

2найдите значение выражения, составленного из дат. (указ петра i о престолонаследии + сражение при аустерлице + взятие казани войсками)/3 - (раскол «земли и воли» + денежная реформа с.ю. витте + принятие первой конституции )/5+взятие рязани батыем=х 1) какое событие отечественной произошло в год х? 2) к полученной дате прибавьте число 71. какое событие произошло в этом году? 3) от последней даты отнимите 166. какое событие произошло в этом году? 4) от вновь полученной даты отнимите число 114. какое событие произошло в этом году?

👇
Открыть все ответы
Ответ:
DaniilF3001
DaniilF3001
30.03.2022

Особливості розвитку культури українських земель у другій половині XIV — XV ст. Культура українських земель у другій половині XIV — XV ст. розвивалась у суперечливих умовах. Безпосередній вплив на неї мали політичні, суспільні та господарські відносини.

Так, українські землі потрапили під владу іноземних держав — Польщі, Угорщини, Литви, Османської імперії та Московської держави. У кожній із них умови розвитку культури були різними. До позитивних наслідків цього процесу можна віднести те, що культура українських земель стала відкритою для зовнішнього впливу. Так, через Польщу сюди проникли ідеї гуманізму та Відродження. Проте українська культура не запозичувала якісь ідеї повністю, а поєднувала різні елементи культурних впливів на основі давньоруської спадщини. У результаті створювалися справжні шедеври світового рівня, що мали чітко визначене національне забарвлення. Також українці, у яких не було власної вищої школи, отримали можливість навчатися в європейських університетах, долучаючись до загальноєвропейського культурно-освітнього розвитку.

У другій половині XIV — XV ст. почалася активна експансія (розширення впливу) католицької церкви, особливо в Галичині та на Поділлі, що перетворило українські землі на арену протистояння між католиками й православними. Православна церква, що втрачала підтримку держави, могла спертися лише на власний народ.

Крім того, через Україну проходила межа між християнською й мусульманською цивілізаціями, що теж впливало на культурні процеси.

Руйнівними для українських культурних надбань були набіги татар та турків, які знищували архітектурні пам’ятки, книги, а головне — людей, що їх створювали. Водночас небезпека й завзята боротьба надихали нових митців на творчість. Удосконалювалися оборонні споруди, розвивалося воєнне мистецтво, створювалися літературні твори, складалися думи й пісні.

Таким чином, навіть за загальних несприятливих умов відбувався процес становлення та розвитку української культури, яка дедалі більше набувала рис самобутності.

4,4(66 оценок)
Ответ:
nadia291
nadia291
30.03.2022

ответ:

у xiv—xvi ст. українські магнати поступово сполонізувалися. селянство, потрапивши в кріпацьку неволю, було неспроможним захистити національну культуру. єдиними, хто вів нерівну боротьбу із загарбниками за розвиток рідної школи, православної церкви, мови, письменства, мистецтва, були міщанство і дрібне боярство. завдяки їм зросла зацікавленість українців своєю історією, культурою, наукою. пробудження національної самосвідомості доповнювалося поширенням ідей гуманізму епохи відродження. їх вели українці, які навчалися в закордонах університетах.

зокрема, в краківському університеті вихідці з україни студіювали з часу його заснування. лише в xv—xvi ст. тут здобули освіту 800 українців. училися вихідці з українських земель у знаменитій паризькій сорбонні, університетах німеччини та італії. так, у списках падуанського університету xvii ст. було понад 2 тис. українців.

объяснение:

4,7(89 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ