Объяснение:
Незабаром Олександра Ставровська познайомилася з Петром Єфименком, який був висланий з України, де був активним учасником Харківсько-Київського таємного товариства. У 1870 році Єфименко та Ставровська повінчалися у холмогорській церкві.
Дослідницький талант, глибина історичного аналізу, широта діапазону творчих інтересів, блискучий стиль викладення матеріалу — все це здобуло їй заслужену славу не тільки серед учнів, друзів та однодумців, серед наукових критиків і опонентів, але й серед всієї громадської аудіторії. Про це свідчить виступ професора С.Ф.Платонова на урочистому вечорі, присвяченому 40-річчю наукової діяльності О.Я.:
Северный торговый путь проходил по морям, омывающим Европу с севера, и соединял Восточную и Западную Европу. Из Англии и Германии везли шерсть, ткани, железные изделия. В обратном направлении из Скандинавии и России – рыбу, зерно, лес, пушнину. Затем товары по Рейну направлялись на юг Европы, откуда привозили сукна, вина, пряности. В Восточной Европе то же движение товаров с севера на юг и обратно осуществлялось по торговому пути «из варяг в греки», который проходил из Скандинавии через восточнославянские земли в Византию.