1.Гидроксидами называются сложные вещества, в состав которых входят атомы металлов, соединенные с одной или несколькими гидроксогруппами.
Основания — вещества, в состав которых входит атом металла и связанные с ним гидроксидные группы. Основания разделяют на растворимые в воде или щелочи и нерастворимые в воде.
Лишь небольшую часть всех оснований называют щелочами. Это, например, KOH – гидроксид калия (едкое кали), NaOH – гидроксид натрия (едкий натр), LiOH – гидроксид лития, Ca(OH)2 – гидроксид кальция (его раствор называется известковой водой), Ba(OH)2 – гидроксид бария.
2. Li2O + H2O =LiOH
SO2 + H2O =H2SO3
SrO + H2O =Sr(OH)2
3. Формула для вычисления массовой доли элемента в веществе:
w = n * Ar (хим. элемента) / Mr (вещества), где n - число атомов данного химического элемента.
1) Находим относительную молекулярную массу вещества (H3PO4):
Mr (H3PO4) = 3 * Ar (H) + Ar (P) + 4 * Ar (O) = 3 + 31 + 64 = 98
2) Находим массовую долю данного элемента (O) в веществе:
w (O) = 4 * 16 / 98 = 0,65 или 65%
ответ: Массовая доля кислорода в ортофосфорной кислоте 65%.
Объяснение:
надеюсь
Аміни проявляють основні властивості через наявність у атома азоту неподіленої електронної пари. При взаємодії з кислотами вони утворюють амонієві солі:
Основні властивості в аліфатичних амінів проявляються сильніше, ніж в аміаку. У вторинних вони проявляються сильніше, ніж у первинних, а у третинних — найсильніше. Це пов'язано з +I-еффектом радикалів: електронна густина на атомі азоту збільшується, внаслідок чого він сильніше притягує протон.
Проте це правило не працює, якщо амін знаходиться у водному розчині: вторинні аміни сильніші за третині. Це пов' язано з тим, що стійкість катіону збільшується при наявності сольватної оболонки. Сольватна оболонка утворюється завдяки водневим зв'язкам між атомом оксигену з води та атомом гідрогену з аміну, доступ до якого у третинних амінів утруднений.
Але основні властивості ароматичних амінів проявляються слабше, ніж в аміаку через спряження неподіленної електронної пари нітрогену з π-електронами ароматичного ядра.