В Міжнародній системі одиниць SI кількість речовини поряд з масою (яка теж фактично корелює з кількістю частинок) належить до основних одиниць окремого типу[2]. Таким чином, кількість речовини в системі SI не може бути виражена через інші базові одиниці. Одиниця кількості речовини називається моль. 1 моль — це кількість речовини, що містить 6.02214076×1023 (Число Авогадро) структурних формульних одиниць — реальних часток, таких як атоми, молекули, йони, електрони або протони (це визначення[3] було прийнято в листопаді 2018 року[4]; старе визначення виходило з кількості атомів у 12 грамах ізотопу вуглецю-12 — 126C).
Объяснение:
гліцерол
етиловий спирт
етанова кіслота
1. Віділємо з кожної пробірки трохи речовин і прилиємо синій лакмус, там де етанова кислота синій лакмус стане червоним. Підпишемо цю пробірку і відставимо.
2. Знову віділємо з двох пробірок трохи речовин і прилиємо CuSO₄, NaOH. Утворюється хелатний комплекс міді яскраво-синього кольору. Є якісною реакцією на гліцерол (є якісною реакцією на багатоатомні спирти). Підпишемо цю пробірку і відставимо.
CuSO₄+2NaOH=Cu(OH)₂+Na₂SO₄
Cu(OH)₂ + 2C₃H₈O₃ = [Cu(C₃H₈O₃)₂](OH)₂
3. В залишившуюся пробірку кинемо шматочок натрію. Почнуть выдиляться бульбашки газу. Видiлятся водень. Там находится етиловий спирт.
2C₂H₅OH+2Na=2C₂H₅ONa+H₂